Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Na czym polega system klucza Master Key i ile kosztuje?

System klucza Master Key jest wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem do zarządzania dostępem w obiektach z wieloma pomieszczeniami i otwierania oraz zamykania wielu drzwi. Umożliwia ona zastosowanie jednego klucza generalnego, który otwiera wszystkie zamki oraz ustalenie dostępów dla pozostałych użytkowników, którzy otrzymują osobne klucze indywidualnie dedykowane do konkretnego zamka.

Na czym polega system klucza Master Key?

System klucza Master Key, znany również jako system klucza generalnego, to zaawansowane rozwiązanie zarządzania dostępem, które pozwala jednej osobie lub grupie osób na otwieranie wielu zamków za pomocą jednego klucza (tzw. klucz master), podczas gdy poszczególne drzwi mogą być otwierane tylko za pomocą dedykowanych kluczy. Taki system jest powszechnie stosowany w hotelach, biurach, szkołach, szpitalach i innych obiektach, gdzie zarządzanie wieloma kluczami byłoby niepraktyczne.

Warto wiedzieć, że system Master Key jest często błędnie mylony z systemem jednego klucza. Chociaż oba rozwiązania opierają się na używaniu klucza uniwersalnego, który otwiera wiele zamków, to zastosowany jest w nich inny rodzaj kontroli dostępu. W systemie jednego klucza istnieje klucz uniwersalny, który otwiera wszystkie zamki, a każda osoba posiadająca odpowiedni klucz może otworzyć nim wszystkie zamki w drzwiach. Z kolei w systemie Master Key klucz generalny również otwiera wszystkie zamki, jednak poszczególne klucze indywidualne otwierają konkretne pomieszczenia, do których posiadają dostęp.

Gdzie sprawdzi się system Master Key?

Systemy Master Key sprawdzają się w wielu różnych miejscach. Z całą pewnością skorzystają na nich właściciele i zarządcy różnych obiektów, takich jak budynki użyteczności publicznej, szkoły, szpitale, instytucje państwowe i samorządowe, hotele, apartamentowce, biura, magazyny, fabryki, galerie handlowe. Dzięki instalacji systemu Master Key będą oni posiadać dostęp do drzwi wejściowych oraz wszystkich pomieszczeń, zaś pracownicy bądź użytkownicy wyłącznie do tych, które zostaną im przypisane.

System Master Key – zalety rozwiązania

Decydując się na montaż systemu Master Key w obiekcie zyskuje się:

Wygodę użytkowania – wystarczy posiadać jeden klucz otwierający wszystkie lub wybrane zamki, bez konieczności noszenia pęku kluczy. Administratorzy mogą również zarządzać dostępem do różnych pomieszczeń bez konieczności wydawania wielu różnych kluczy.

Wyższe bezpieczeństwo – system Master Key umożliwia precyzyjną kontrolę nad tym, kto ma dostęp do poszczególnych pomieszczeń, co zwiększa bezpieczeństwo w obiekcie, a także zapewnia możliwość dostosowania uprawnień dostępu do specyficznych potrzeb użytkowników lub grup użytkowników, dzięki czemu tylko uprawnione osoby mają dostęp do określonych stref. W razie sytuacji zagrożenia np. pożaru nie trzeba również przejmować się, że pęk kluczy uniemożliwi nam znalezienie prawidłowego – jednym kluczem generalnym można bowiem otworzyć zarówno drzwi do pomieszczeń, jak i drzwi wejściowe, a także swobodnie poruszać się po obiekcie.

Oszczędność czasu i pieniędzy – decydując się na montaż systemów klucza generalnego nie trzeba tracić czasu na znalezienie właściwego klucza do danych drzwi. Nie marnuje się również czasu, a także pieniędzy, na dorabianie dużej ilości dodatkowych kluczy – dla każdego użytkownika wystarczy bowiem dorobić tylko jeden klucz.

Elastyczność – systemy klucza generalnego umożliwiają łatwą modyfikację poprzez dodawanie bądź zabieranie dostępu do poszczególnych zamków, co jest przydatne przy zmianach organizacyjnych lub restrukturyzacji obiektu.

Lepszą organizację – system Master Key zapewnia możliwość podziału obiektu na różne strefy dostępu, umożliwiając lepszą organizację przestrzeni i zarządzanie uprawnieniami.

Jaki jest koszt systemu Master Key?

Wiele osób, które chcą zdecydować się na montaż systemu Master Key w posiadanym lub administrowanym obiekcie, interesuje się kosztami, jakie związane są z jego instalacją. Jest on uzależniony od wielu czynników, w tym liczby zamków i kluczy, stopnia skomplikowania systemu, rodzaju zastosowanych zamków. Potrzebujesz więcej informacji na temat tego, ile kosztuje zakup i montaż systemu Master Key? Skontaktuj się ze specjalistami w tym zakresie – Pogotowiem zamkowym Łódź: 600-277-499

Systemy master key – zleć montaż specjalistom!

Instalacja systemów Master Key jest zadaniem wymagającym specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Z tego powodu do ich montażu warto wezwać nasze Pogotowie zamkowe Łódź. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży ślusarskiej, która od lat współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami, instytucjami i zarządcami obiektów użyteczności publicznej. Specjalizujemy się w zamkach każdego typu. Jesteśmy w stanie dobrać i dopasować rozwiązanie do potrzeb klientów, oferując zarówno zamki tradycyjne, zamki elektroniczne, system jednego klucza, jak i system Master Key. Oferujemy kompleksowe usługi ślusarskie – od doradztwa i zaprojektowania systemu, przez instalację, aż po serwis i konserwację. Dowiedz się więcej: 600-277-499

Call Now Button