Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jak otworzyć zamek wsuwką?

Problem z zablokowanym zamkiem w drzwiach jest powodem do podejmowania przez właścicieli mieszkań i domów różnych działań, które mają na celu go rozwiązanie. Jedną z technik, jaką często starają się wdrożyć, jest otwieranie zamka wsuwką. Czy jest to skuteczny sposób na otworzenie zamka? Co warto o nim wiedzieć? Przeczytaj nasza artykuł, a uzyskasz odpowiedzi!

Amatorskie sposoby otwierania zamka – czy to dobry pomysł?

Zamek w drzwiach wejściowych, a także zamek w drzwiach wewnętrznych, może z różnych powodów przestać działać. Gdy dojdzie do zablokowania mechanizmu zamkowego, niezbędna staje się znalezienie skutecznego rozwiązania, przywracającego dostęp do mieszkania, domu, firmy, pokoju czy innego pomieszczenia. Jedną z technik, jaka powszechnie opisywana jest w Internecie, jest zastosowanie wsuwki do włosów.

Zastanawiasz się, jak otworzyć zamek wsuwką? Przede wszystkim warto wiedzieć, że tego rodzaju działania nie są rekomendowane ze względu na potencjalne uszkodzenia, do jakich mogą prowadzić. Jeśli koniecznie chcesz spróbować skorzystać z tego koła ratunkowego, zachowaj dużą ostrożność! Przed przystąpieniem do pracy przygotuj wsuwkę, najlepiej metalową, która dopasuje się do kształtu zamka. Wyprostuj ją, a następnie za spróbuj otworzyć zamek. Możesz zastosować również do tego celu szczypce – posłużą za dźwignię, którą można manipulować w zamku.

Czym może skutkować nieumiejętne otwieranie zamków wsuwką?

Otwierania zamka za pomocą wsuwki to niełatwe zadanie. Wymaga ono przede wszystkim znajomości zasad działania zamka, a także precyzji. Istotna jest także ogromna delikatność, ponieważ każdy niepoprawny ruch może skutkować uszkodzeniem zamka. To z kolei wiązać się będzie z koniecznością naprawy mechanizmu zamkowego bądź jego całkowitej wymiany, a tym samym z dodatkowymi kosztami. Jeśli zatem nie czujesz się na siłach, aby otwierać zamek wsuwką lub innym narzędziem, a nie masz możliwości użycia klucza lub zamek się po prostu zablokował, skorzystaj z pomocy Pogotowia zamkowego – ślusarzy z wieloletnim doświadczeniem, umiejętnościami oraz odpowiednim sprzętem ślusarskim. Pogotowie zamkowe posiada w ofercie usługę, jaką jest awaryjne otwieranie zamków, która stanowi doskonałe rozwiązanie na wszelkie problemy związane z zablokowanymi zamkami w drzwiach.

Skorzystaj z pomocy zaufanych ślusarzy – zamów awaryjne otwieranie mieszkań

W ofercie Pogotowia ślusarskiego znajduje się awaryjne otwieranie drzwi. W jej ramach profesjonalni ślusarze otwierają zamek w drzwiach za pomocą specjalistycznych narzędzi. Całość przebiega w sposób bezinwazyjny i bezpieczny, a po zrealizowanych pracach nie pozostają najmniejsze ślady interwencji fachowca.

Zablokowany zamek w drzwiach zostaje jednak nie tylko skutecznie otworzony. Ślusarze z Pogotowia zamkowego dbają również o to, aby działał on w prawidłowy sposób, nie sprawiał problemów z otwieraniem i zapewniał ochronę przed wtargnięciem niepowołanych osób. Jeśli po przeprowadzeniu awaryjnego otwierania drzwi uznają, że niezbędna jest naprawa zamka bądź montaż nowego urządzenia, z całą pewnością zaproponują tego rodzaju usługę. Dbamy o to, aby nasi klienci mieli zapewnioną kompleksową obsługę!

Rozważasz zastosowanie wsuwki do otwierania zamka? Nie możesz czekać przez długi czas na pomoc ślusarską? Zadzwoń do Pogotowia zamkowego Łódź! Działamy przez 7 dni w tygodniu, od wczesnych godzin porannych po późne godziny nocne. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 600-277-499

Call Now Button