Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jak otworzyć zepsuty zamek w drzwiach?

Uszkodzony zamek w drzwiach to spory problem, ponieważ często uniemożliwia otwarcie lub zamknięcie drzwi, a także powoduje większe ryzyko wtargnięcia przez niepowołane osoby. Niesprawnie działający mechanizm zamka jest bowiem znacznie łatwiejszy do sforsowania. Jeśli przytrafi Ci się awaria zamka, czy to w drzwiach wejściowych czy drzwiach wewnętrznych, z całą pewnością w pierwszej kolejności poszukujesz sposobu na to, aby go otworzyć. W jaki sposób jest to możliwe? Podpowiadamy!

Pierwszy krok – diagnoza problemu

Jeśli nie możesz otworzyć drzwi ze względu na uszkodzenie zamka, w pierwszej kolejności musisz zdiagnozować przyczynę problemu. Może ona stanowić efekt zużycia się mechanizmu, na skutek którego dochodzi do zacięcia się zamka, złamania klucza w zamku bądź znalezienia się jakiegoś przedmiotu wewnątrz zamka. Od tego, co się wydarzyło z urządzeniem, zależne będą podjęte w następnej kolejności działania.

Warto także wiedzieć, że wielu sytuacjach można uniknąć awarii zamka, szczególnie w przypadku jego uszkodzenia wynikającego z wieloletniej eksploatacji i zużycia. Jeśli zamek w drzwiach zaczyna stawiać opór podczas otwierania i zamykania, zacina się, a z przekręceniem klucza wiąże się konieczność zastosowania siły, warto wezwać na pomoc specjalistów z Pogotowia zamkowego Łódź, którzy zajmą się serwisem i naprawą zamka.

Czy można się samemu otworzyć zepsuty zamek?

Jeśli nie możesz otworzyć drzwi ze względu na zablokowany zamek, po dokonanej diagnozie problemu w części przypadków możesz spróbować poradzić sobie samodzielnie, stosując poniższe sposoby:

  • zastosowanie smaru – jeśli zamek w drzwiach zaciął się, możesz spróbować zastosować substancję smarującą do zamków, której aplikacja może pomóc w poluzowaniu mechanizmu zamka i przekręceniu klucza;
  • wyciągnięcie złamanego klucza – w sytuacji, w której klucz złamał się w zamku, spróbuj zastosować pęsetę do jego wyciągnięcia. Tak samo możesz postąpić, aby wyciągnąć inny przedmiot z wnętrza zamka. Ważne jest jednak, aby działać ostrożnie, by nie spowodować dalszych uszkodzeń mechanizmu zamka.

Istnieje oczywiście wiele innych sposobów na otworzenie zepsutego zamka, takich jak zastosowanie śrubokrętów czy wytrychów, jednak ich zastosowanie wymaga posiadania umiejętności i doświadczenia. Przeprowadzenie tego typu prac przez osoby nieprofesjonalne może skutkować uszkodzeniem zamka lub drzwi.

Awaryjne otwieranie drzwi przez profesjonalnego ślusarza

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób otworzyć zamek w drzwiach oraz nie posiadasz do tego odpowiednich narzędzi, najlepszym sposobem jest skorzystanie z pomocy doświadczonych ślusarzy z Pogotowia zamkowego Łódź. Wśród usług ślusarskich dostępnych w naszej ofercie znajduje się awaryjne otwieranie mieszkania, domu, firmy, a także awaryjne otwieranie drzwi wewnętrznych. Każde zlecenie realizujemy w profesjonalny, sprawny i bezpieczny sposób. Korzystamy ze specjalistycznych narzędzi, dzięki którym otwieramy zamki bez ryzyka uszkodzenia drzwi. Dbamy także o to, aby przywrócić prawidłowe działanie zamka po wykonanej usłudze, a klientom zagwarantować poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Nie zapomnij o wymianie zamka

Zepsuty zamek w drzwiach często wiąże się z różnego rodzaju problemami związanymi z działaniem mechanizmu zamkowego. Po jego otworzeniu często nie ma możliwości dalszego użytkowania urządzenia w bezpieczny sposób. Specjalista wezwany do wykonania awaryjnego otwierania drzwi oceni, czy da się naprawić zamek, czy raczej niezbędna będzie wymiana zamka na nowy.

Ślusarze z Pogotowia zamkowego są przygotowani na każdą okoliczność. Pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie w danej sytuacji, a zamek wysokiej jakości, dopasowany do danych drzwi oraz własnych preferencji można zakupić bezpośrednio od nich w trakcie realizacji awaryjnego otwierania drzwi.

Dowiedz się więcej na temat naszych usług ślusarskich – zadzwoń: 600-277-499

Call Now Button