Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Czy rozwiercanie zamka w drzwiach jest konieczne?

W wielu różnych sytuacjach, w tym w szczególności awaryjnych, gdy inne próby otwarcia zamka w drzwiach wejściowych zawodzą, pojawia się pomysł rozwiercenia zamka drzwiowego. Choć jest to kusząca technika, która może szybko pozbawić nas problemu z mechanizmem zamkowym, warto zastanowić się, czy jej zastosowanie jest konieczne i czy istnieją dla niej skuteczne alternatywy. Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, czy rozwiercanie zamka w drzwiach jest konieczne.

Kiedy rozwiercanie zamka może by niezbędne?

Pomysł rozwiercenia zamka w drzwiach pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy wystąpią zdarzenia awaryjne, uniemożliwiające otworzenie mechanizmu zamkowego. Skłonić do podjęcia się takiego zadania może zatem:

  • Zablokowanie zamka w drzwiach – zamek może się zablokować z różnych powodów, takich jak złamanie klucza w zamku, mechaniczne uszkodzenie lub zużycie mechanizmu. W takich przypadkach, kiedy inne metody zawodzą, rozwiercanie może być jedynym sposobem na otwarcie drzwi.
  • Brak klucza – gdy klucz został zgubiony, skradziony lub zniszczony, a dostęp do zapasowego klucza nie jest możliwy, rozwiercanie zamka może wydawać się konieczne w celu odzyskania dostępu do wnętrza domu, mieszkania, firmy i innych pomieszczeń.
  • Awaryjne sytuacje – w nagłych sytuacjach, takich jak zagrożenie pożarowe, awaria systemu zabezpieczeń lub konieczność szybkiego wejścia do pomieszczenia z powodu wypadku, rozwiercanie zamka może być najszybszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem.
  • Wymiana wkładki – jeśli chcesz wymienić wkładkę patentową określaną jako wkładkę do drzwi, rozwiercanie zamka może być także niezbędne. Aby starą, zniszczoną wkładkę wymienić na nową, wiele osób decyduje się rozwiercić wkładkę zainstalowaną w zamku.

Samodzielne rozwiercanie zamka w drzwiach – co może spowodować?

Rozwiercanie zamka w drzwiach może wydawać się skutecznym rozwiązaniem w sytuacji awaryjnej, jednak w efekcie nieumiejętnych działań może skutkować niezbyt miłymi konsekwencjami. Przede wszystkim rozwiercanie jest destrukcyjną metodą, która prowadzi do trwałego uszkodzenia zamka, co oznacza konieczność jego wymiany. To z kolei wiąże się z pokryciem kosztów zakupu nowego urządzenia i jego montażu. Co więcej, nieumiejętne rozwiercanie może prowadzić do uszkodzenia drzwi, framugi, a nawet podłogi. W efekcie trzeba ponieść bardzo duże wydatki na naprawę, aby przywrócić je do dobrego stanu bądź całkowicie wymienić. Z tego powodu samodzielne rozwiercanie zamka warto potraktować jako rozwiązanie ostateczne na wypadek sytuacji, w których nie ma możliwości wykorzystania alternatywnych sposobów poradzenia sobie z problemem. W zdecydowanej większości przypadków dobrze jest zdecydować się na mniej inwazyjne rozwiązanie. Jest nim wezwanie na pomoc Pogotowia ślusarskiego.

Awaryjne otwieranie drzwi – alternatywa dla rozwiercania zamka drzwiowego

Jeśli przytrafiła Ci się niespodziewana sytuacja, w której nie możesz otworzyć zamka do drzwi ze względu na jego uszkodzenie, zgubienie kluczy czy jakiekolwiek inne zdarzenie, zanim zaczniesz rozwiercać mechanizm, spróbuj poszukać alternatywnego, bezpiecznego rozwiązania. Jest nim zdecydowanie awaryjne otwieranie drzwi – usługa, którą realizują profesjonalni ślusarze. Dzięki posiadanym umiejętnościom, znajomością technik ślusarskich, wprawie, a także specjalistycznym narzędziom, poradzą sobie oni z otworzeniem zamka bezinwazyjnie, a przy tym sprawnie. Nie trać zatem czasu na samodzielne eksperymenty – skorzystaj z usługi specjalistów w zakresie awaryjnego otwierania mieszkań, domów, firm – Pogotowia zamkowego Łódź: 600-277-499

Nie rozwiercaj zamka – wezwij Pogotowie zamkowe!

Masz problem z zablokowanym zamkiem w drzwiach? Nie chcesz decydować się na rozwiercanie mechanizmu zamkowego, ale nie wiesz, jak uporać się z problemem? A może potrzebujesz wymiany wkładki drzwiowej, a nie posiadasz odpowiedniego przygotowania do takiego zadania? Zadzwoń do naszego Pogotowia zamkowego: 600-277-499 Pomożemy z każdą sytuacją, która wiąże się z zamkami w drzwiach!

Call Now Button