Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem?

Bezpieczeństwo domu lub mieszkania to priorytet dla każdego właściciela. Włamania są niestety dość często spotykanymi zdarzeniami, które dotykają wiele osób. Na szczęście istnieje sporo skutecznych sposobów, aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia i chronić swoje mienie. W naszym artykule wymieniliśmy kilka metod na to, jak zabezpieczyć się przed włamaniem.

W jaki sposób zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Włamanie to jedna z sytuacji, która budzi strach na samą myśl, że mogłoby do niego dojść. Zamiast jednak martwić się nim po fakcie, warto zawczasu zastosować szereg zabezpieczeń, które mogą pomóc uchronić przed tego rodzaju nieprzyjemnym zdarzeniem. Co w tym celu można zrobić?

Zainwestuj w solidne drzwi antywłamaniowe i zamki

Montaż drzwi antywłamaniowych to pierwszy krok mający na celu poprawę bezpieczeństwa. Drzwi antywłamaniowe powinny być wykonane z trwałych materiałów oraz posiadać certyfikaty potwierdzające ich odporność na włamanie. Jednak same drzwi nie wystarczą. Muszą być one bowiem wyposażone w wysokiej jakości zamki atestowane, które są wykonane z wytrzymałych tworzyw, odpornych na próby ich uszkodzenia czy rozwiercania. Warto wybrać produkty o wysokiej klasie bezpieczeństwa, najlepiej z wielopunktowym ryglowaniem. Jeśli nie wiesz, na jaki zamek się zdecydować, aby skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem, skontaktuj się z naszymi specjalistami z Pogotowia zamkowego. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego zamka, a także zajmiemy się jego montażem w taki sposób, aby działał niezawodnie, pełniąc swoją zabezpieczającą funkcję. Zadzwoń do nas: 600-277-499.

Zadbaj o zabezpieczenie okien

Wbrew pozorom wielu złodziei nie wybiera wchodzenia do domu czy mieszkania poprzez drzwi wejściowe. Są one bowiem często bardzo dobrze zabezpieczone, a ich sforsowanie może przyciągnąć niepożądaną przez włamywaczy uwagę sąsiadów lub przechodniów. Z tego powodu w wielu przypadkach próbują się oni włamać poprzez drzwi balkonowe bądź wyważenie skrzydła okiennego. I właśnie dlatego warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie okien. Można to zrobić poprzez montaż okien antywłamaniowych, które posiadają wzmocnioną konstrukcję utrudniającą podważenie oraz wzmocnionych szyb, a także inne sposoby np. zastosowanie folii ochronnej utrudniającej wybicie szyby czy zamków w oknach, które uniemożliwią ich otwarcie z zewnątrz. Sposobem zabezpieczenia okien jest także zastosowanie rozwiązań takich jak kraty i rolety antywłamaniowe, które powinny być zainstalowane szczególnie w takich miejscach, które są najbardziej narażone na włamanie np. piwnice czy lokale znajdujące się na parterze.

Zamontuj system alarmowy

Systemy alarmowe oraz monitoring to skuteczny sposób na to, aby ochronić dom przed włamaniem. Zainstalowanie systemu alarmowego znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa. Nowoczesne systemy mogą być wyposażone w czujniki ruchu, dźwięku oraz kamery, które natychmiast powiadomią właściciela oraz służby o próbie włamania. Z kolei kamery monitoringu umieszczone wokół domu i przy wejściach odstraszają potencjalnych włamywaczy i umożliwiają rejestrowanie podejrzanych działań. Wiele nowoczesnych systemów monitorujących posiada również funkcję wysyłania powiadomień na smartfona, dzięki czemu podczas Twojej nieobecności możesz na bieżąco monitorować sytuację w domu.

Inne skuteczne metody na zabezpieczenie domu przed włamaniem

Wymieniony powyżej przegląd zabezpieczeń domu to jednak nie wszystkie sposoby na to, aby zapewnić sobie ochronę przed włamaniem. Innymi metodami, jakie warto wdrożyć są:

  • Oświetlenie z czujnikami ruchu – nagłe zapalenie się światła może skutecznie odstraszyć włamywaczy.
  • Automatyczne oświetlenie wewnętrzne – symuluje obecność domowników, nawet gdy nikogo nie ma w domu.
  • Bezpieczne nawyki – niektóre czynności mogą skutecznie pomóc w zakresie zabezpieczenia przed włamaniem. Zawsze upewniaj się, że zamknąłeś wszystkie okna i drzwi, nawet gdy wychodzisz z domu na krótko, nie zostawiaj zapasowych kluczy w oczywistych miejscach, takich jak pod wycieraczką czy w doniczce, unikaj publicznego udostępniania informacji o swoich planach wyjazdowych, zwłaszcza w mediach społecznościowych, a cenne przedmioty ukrywaj w nieoczywistych miejscach bądź w bezpieczny sejfie.

Ubezpieczenie mieszkania

Oprócz zabezpieczenia domu w postaci montażu drzwi i zamków antywłamaniowych, systemu alarmowego oraz przestrzegania bezpiecznych nawyków, warto również zadbać o to, aby ubezpieczyć swoje lokum w odpowiedniej instytucji. Nie uchroni to co prawda nas przed próbą sforsowania drzwi lub okien przez włamywacza, lecz w razie, gdy dojdzie do kradzieży, zapewni wsparcie finansowe.

Call Now Button