Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Zablokowany zamek Dierre? Wezwij ślusarza!

Choć zamki marki Dierre są znane ze swojej niezawodności, to podobnie jak każdy inny mechanizm mogą czasem ulec zużyciu. Brak odpowiedniej interwencji na czas może z kolei skutkować awarią zamka. Jak poradzić sobie z zablokowanym zamkiem Dierre? Jakie są sposoby na wybrnięcie z tego rodzaju problemu? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Co może dojść do zablokowania zamka Dierre?

Zablokowany zamek w drzwiach to sytuacja, która spotkać może każdego. Dochodzi do niej zazwyczaj w efekcie zużycia mechanizmu zamkowego. Na skutek wieloletniej, codziennej eksploatacji zamek może ulec uszkodzeniu. W przypadku braku odpowiedniej reakcji na czas w postaci serwisu zamka, po pewnym czasie może dojść do jego awarii, w efekcie której nie będzie możliwości otworzenia mechanizmu. Mechanizm może także ulec awarii na skutek uszkodzenia mechanicznego np. uderzenia w niego ciężkim przedmiotem czy próby sforsowania przez złodziei. To jednak nie wszystko. Problem z zablokowaniem zamka może także wynikać ze znalezienia się w nim przedmiotów, jego zanieczyszczenia, a także złamania klucza w zamku. Niezależnie od tego, z jakiego powodu uszkodzony zamek nie daje się otworzyć, warto znać skuteczne rozwiązanie, aby móc sprawnie wybrnąć z problemu.

Co zrobić, gdy zamek Dierre się zablokuje?

Podstawową funkcją zamka w drzwiach jest zapewnienie bezpieczeństwa w danym mieszkaniu, domu, firmie czy innego rodzaju pomieszczeniu. Inwestując w zabezpieczenie drzwi wejściowych wiele osób wybiera zamki Dierre, które znane są ze swojej niezawodności, funkcjonalności, wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Jednak nawet najlepsze zamki mogą ulec awarii i zablokowaniu na skutek różnych okoliczności. Co w takiej sytuacji zrobić?

Gdy nie możesz dostać się do danego budynku, lokalu czy pomieszczenia ze względu na problem awarii mechanizmu zamkowego, przede wszystkim nie warto podejmować pochopnych kroków. Wiele osób poszukuje metod na szybkie rozwiązanie tego rodzaju problemu, starając się otworzyć zablokowany zamek Dierre samodzielnie. Warto jednak wiedzieć, że zarówno siłowe rozwiązania, jak i stosowanie prowizorycznych, dostępnych pod ręką narzędzi niekoniecznie przynosi pozytywne skutki. Wręcz przeciwnie – może pogłębić uszkodzenie zamka, a także prowadzić do naruszenia stolarki drzwiowej, klamki czy zarysowania drzwi bądź framugi. W ten sposób koszty naprawy w znacznym stopniu wzrosną. Aby do tego nie doprowadzić, w każdym przypadku, w którym nie można otworzyć drzwi wejściowych, pojawia się problem zablokowanego klucza w zamku czy zostanie on zgubiony, warto wezwać na pomoc profesjonalnego ślusarza.

Zablokowany zamek Dierre – pomoc Pogotowia zamkowego

W sytuacji, w której dojdzie do zablokowania zamka w drzwiach Dierre, warto skorzystać z usługi, jaką świadczą profesjonalni ślusarze z Pogotowia zamkowego. Jest nią awaryjne otwieranie drzwi, które polega na zastosowaniu odpowiednich narzędzi pozwalających na otworzenie zamka bez użycia klucza. Tego rodzaju prace są realizowane w sposób całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny, co oznacza, że po przeprowadzonych pracach nie pozostają najmniejsze ślady wykonanych przez ślusarza działań.

Nasza firma działa na zasadzie pogotowia ślusarskiego, co oznacza, że działamy przez 7 dni w tygodniu, również w niedziele i święta, a do sytuacji wymagającej natychmiastowej pomocy, takiej jak problemy z zablokowaniem zamka Dierre staramy się dotrzeć tak szybko, jak to tylko możliwe. W szybki sposób przeprowadzamy awaryjne otwieranie drzwi, a jeśli istnieje taka potrzeba zajmiemy się także naprawą zamka lub wymianą zamka na nowy. Świadczymy usługi w sposób kompleksowy, aby zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo w ich domach i firmach, a także komfort użytkowania mechanizmu zamkowego.

Zamów awaryjne otwieranie zamków w drzwiach: 600-277-499

Co zrobić, aby nie doszło do zablokowania zamka Dierre?

Jeśli nie chcesz, aby zamek Dierre zamontowany w Twoich drzwiach wejściowych uległ awarii, istnieje na to kilka sposobów. Przede wszystkim warto wdrożyć różnorodne działania prewencyjne, takie jak regularną konserwację i czyszczenie zamków. Warto również raz na pewien czas zlecić usługę, jaką jest serwis zamków. W jej trakcie doświadczony ślusarz zapozna się ze stanem mechanizmu, a także przeprowadzi niezbędne prace konserwacyjne i naprawcze. Utrzymanie zamka w dobrym stanie to gwarancja, że będzie on działał płynnie i bezproblemowo.

Każdorazowo, gdy zobaczysz, że zamek zaczyna się zacinać, wezwij ślusarza, który podejmie decyzje o tym, co warto zrobić, aby przywrócić urządzenie do dobrego stanu. Być może niezbędne stanie się skorzystanie z usługi naprawy bądź wymiany zamków. Czasem jest to jedyny sposób na to, aby przywrócić bezpieczeństwo w danym lokum.

Potrzebujesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do nas: 600-277-499

Call Now Button