Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Zamek do drzwi zewnętrznych – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego zamka do drzwi zewnętrznych pozwala zapewnić bezpieczeństwo, jak również wygodę użytkowania. Podczas dokonywania decyzji o wyborze konkretnego urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Poniżej prezentujemy najistotniejsze aspekty związane z wyborem zamka do drzwi wejściowych.

Zamki drzwiowe – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów zamków do drzwi zewnętrznych. Wybór zależy od indywidualnych preferencji, budżetu oraz oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Wśród dostępnych na rynku urządzeń znaleźć można przede wszystkim:

Zamki nawierzchniowe – zamek nawierzchniowy montowany jest na zewnątrz drzwi. Jest to rozwiązanie, które nie zapewnia odpowiedniej ochrony, ponieważ jest dość łatwy do sforsowania. Znajduje zatem zastosowanie w drzwiach do pomieszczeń, które nie muszą być specjalnie chronione, a także jako dodatkowe zabezpieczenie.

Zamki wpuszczane – zamek wpuszczany montowany jest wewnątrz drzwi, a jedynymi elementami widocznymi na zewnątrz są klamka oraz rozetka. Jest to urządzenie zapewniające lepszą ochronę, a także bardziej estetyczne niż zamek nawierzchniowy.

Zamki wielopunktowe – zamek wielopunktowy to rodzaj zamka wpuszczanego, który posiada kilka punktów ryglowania. Stosuje się go w celu zagwarantowania większego bezpieczeństwa.

Zamki elektroniczne – wraz z postępem technologii na rynku zamków pojawiły się także zamki elektroniczne, które obecnie montowane są nie tylko w hotelach, firmach, instytucjach czy lokalach użytkowych, lecz również w domach i mieszkaniach. Zamki tego typu mogą być otwierane na kartę, kod, linie papilarne czy za pomocą aplikacji w smartfonie. Zapewniają bezkluczykowy dostęp, możliwość zdalnego otwierania, łatwe nadawanie uprawnień oraz możliwość monitorowania zdarzeń. To coraz popularniejszy sposób zabezpieczania drzwi wejściowych, gdyż gwarantuje wysoki poziom ochrony, jak i komfort użytkowania.

Wybór zamka do drzwi wejściowych – na co zwrócić uwagę?

Wybór rodzaju zamka do drzwi to tylko pierwszy krok do znalezienia odpowiedniego mechanizmu zabezpieczającego dom, mieszkanie, biuro czy inne pomieszczenie. W następnym należy zapoznać się z parametrami urządzenia, takimi jak:

Wymiary zamka i rodzaj drzwi – zamek powinien pasować do rodzaju drzwi, które mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzywa, jak i do otworu przeznaczonego na jego montaż. Bardzo ważne jest, aby dokładnie dopasować rozmiar zamka do miejsca, w którym ma zostać zainstalowany.

Poziom bezpieczeństwa – zamek do drzwi zewnętrznych powinien zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa, aby chronić dom przed włamaniem. Zwróć uwagę na posiadane certyfikaty i atesty oraz klasę odporności na włamanie. Im lepszej jakości zamek, tym trudniej będzie go sforsować włamywaczowi.

Materiał wykonania – wybierając zamek do drzwi zewnętrznych warto postawić na model wykonany z trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne materiału, dzięki czemu zapewniona będzie długotrwała ochrona przed uszkodzeniami i awariami.

Wygląd i estetyka – ostatnim, ale równie istotnym czynnikiem, jest wygląd i estetyka zamka. Wybierz taki model, który pasuje do stylu architektonicznego domu oraz drzwi.

Przed podjęciem decyzji o wyborze zamka warto dokładnie przeanalizować powyższe czynniki i wybrać model, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania oraz jest dopasowany do danych drzwi. Dobrym rozwiązaniem jest także skonsultowanie wyboru ze ślusarzami, którzy zajmują się instalacją zamków.

Dobór i montaż zamków przez profesjonalistów z Pogotowia zamkowego

Dobrze dobrany zamek to jeden z najważniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo i ochronę mienia. Skutecznie chroni przed niechcianymi gośćmi oraz włamaniem, a jednocześnie jest komfortowy w użytkowaniu, nie sprawia problemów z zamykaniem oraz otwieraniem, działa w bezawaryjny sposób, jest trwały i wytrzymały. Wybór zamka można powierzyć specjalistom z Pogotowia zamkowego Łódź 24h. Z naszą pomocą z łatwością dobierzesz zamek do drzwi zewnętrznych. W ofercie posiadamy różnego typu zamki, w różnych kolorach, które można dopasować do drzwi wejściowych każdego typu: aluminiowych, PCV czy drzwi drewnianych. Pomożemy w wyborze rozwiązania do miejsca, w którym mechanizm ma zostać zamontowany oraz do indywidualnych potrzeb klienta.

Wśród produktów, jakie posiadamy w asortymencie, znajdują się także zamki do drzwi wewnętrznych, drzwi przesuwnych, drzwi profilowych, drzwi łazienkowych, drzwi pokojowych. Oferujemy także możliwość wymiany samej wkładki bębenkowej.

Zajmiemy się także montażem wybranego zamka, realizując zlecenie w sposób profesjonalny, bezpieczny, sprawny. Dzięki naszym działaniom urządzenie będzie działać bez zarzutu przez długie lata. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Więcej na ich temat dowiesz się dzwoniąc pod numer telefonu: 600-277-499

Call Now Button