Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Zamek do szafki – jaki wybrać?

Chcąc chronić zawartość szafek przed dostępem osób trzecich, zamontować można w nich zamek. W jaki sposób znaleźć odpowiedni mechanizm zabezpieczający szafy? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

Zamek do szafki – dlaczego jest potrzebny?

Zamek do szafki jest niezbędnym elementem zapewniającym ochronę w miejscach, w których istnieje potrzeba przechowywania osobistych lub wartościowych przedmiotów i chronienia ich przed osobami nieupoważnionymi. Idealnie sprawdzi się on zarówno do montażu w meblach w zakładach pracy i biurach, gdzie przechowywane są np. poufne dokumenty, jak i w przestrzeniach prywatnych. W szafkach zamykanych na zamek można przechowywać cenne przedmioty, takie jak np. biżuterię, dlatego lepiej odpowiednio je zabezpieczyć, aby utrudnić do nich dostęp np. podczas kradzieży. Czasem zamek w szafce ma także zapewnić prywatność (np. przechowywanie rzeczy, do których nie chcemy, by ktokolwiek miał dostęp). Tego rodzaju mechanizm jest często pożądany przed rodziców, który poszukują sposobu na uchronienie własnych dzieci przed kontaktem z niektórymi przedmiotami np. lekami czy chemią gospodarczą.

Jaki zamek meblowy wybrać?

Szafki, szuflady czy inne meble służące do przechowywania, które wymagają solidnego zabezpieczenia, dobrze jest wyposażyć w dobrej klasy zamek. Warto poszukiwać wysokiej jakości produktów renomowanych producentów, którzy są znani i cenieni w branży ze względu na wysoką jakość swoich produktów. Przez zakupem należy upewnić się, z jakich materiałów wykonany jest zamek, czy jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Istotny jest także estetyczny wygląd – zamek meblowy powinien harmonijnie komponować się z miejscem, w którym ma zostać zamontowany.

Rodzaj zamka do mebli

Zamki meblowe mogą mieć różne sposoby zamykania. Wyróżnia się:

  • zamki zamykane na klucz – najczęściej montowane zamki do mebli, które można zastosować do szafek, szuflad, metalowych żaluzji czy drzwi przesuwnych. Wśród nich wyróżnić można zamki centralne, zamki bolcowe czy zamki kasetowe. Tego rodzaju urządzenia są proste w obsłudze, a do otwarcia i zamknięcia wymagają zastosowania tradycyjnego klucza. Nadają się do wielu zastosowań, zapewniają szybkość otwierania, jednak jednocześnie wymagają zachowania ostrożności związanej z możliwością zgubienia klucza. Na szczęście w takiej sytuacji stosunkowo prosto można dorobić nowy.
  • zamki na kłódkę – zamek do szafki na kłódkę jest dość prostym i łatwym do zamontowania urządzeniem, który jednak nie zapewnia wysokiej ochrony. Z tego powodu, chcąc zabezpieczyć ważne dokumenty czy inne cenne przedmioty, lepiej postawić na zamek o wyższym poziomie ochrony.
  • zamki szyfrowe – tego typu zamek umożliwia otwieranie szafki za pomocą wprowadzenia właściwego kodu na klawiaturze lub panelu dotykowym. Jest to praktyczne, komfortowe rozwiązanie, które eliminuje konieczność noszenia klucza, a jednocześnie zapewnia wysoki poziom zabezpieczenia.
  • zamki elektroniczne – zamek elektroniczny otwierany jest za pomocą karty magnetycznej, breloka czy nawet aplikacji mobilnej. Zapewnia zdecydowanie najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

Przy wyborze zamka do szafki warto również wziąć pod uwagę jego trwałość, łatwość montażu oraz dostępność kluczy zapasowych lub kodów awaryjnych. Istotne jest również dostosowanie rodzaju zamka do specyfiki użytkowania szafki oraz indywidualnych preferencji użytkownika.

Gdzie kupić zamek do szafki?

W naszym asortymencie znajdziesz różnego rodzaju zamki meblowe. Oferujemy produkty wyróżniające się wysoką odpornością na uszkodzenia i trwałością, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie tracą swoich właściwości z upływem lat. Znajdziesz u nas każdy model zamka, który Cię interesuje – zamek centralny, zamek kasetowy, zamek bolcowy czy zamek baskwilowy, a także zamek szyfrowy i zamek elektroniczny. Pomożemy również w dopasowaniu urządzenia do potrzeb

Zajmujemy się także montażem zamków, które realizują doświadczeni, wykwalifikowani ślusarze. Jesteśmy w stanie zagwarantować bezawaryjne działanie montowanych mechanizmów przez długi czas. Potrzebujesz zamontować zamek do szafki lub innego mebla? Skontaktuj się z nami: 600-277-499

Call Now Button