Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Zamek do drzwi pokojowych – jaki wybrać?

Zamek w drzwiach pokojowych oraz łazienkowych stosuje się głównie w celu zapewnienia prywatności, a nie jak w przypadku drzwi zewnętrznych zagwarantowania bezpieczeństwa i ochrony mienia. Jak znaleźć zamek, który zapewni poczucie prywatności, a jednocześnie wygodę użytkowania? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia?

Zamek drzwiowy wewnętrzny – gdzie znajduje zastosowanie?

Zamki są montowane w drzwiach wewnętrznych w innych celach niż zamki w drzwiach wejściowych. Ich zadaniem nie jest zagwarantowanie ochrony mienia oraz bezpieczeństwa domownikom i zapobieganie włamaniom, a zapewnienie poczucia prywatności. Ze względu na inne przeznaczenie tego typu zamków wybierając produkt do swojego domu nie warto brać pod uwagę mechanizmów przeznaczonych typowo do drzwi wejściowych, czyli zamków wielopunktowych czy zamków antywłamaniowych.

Odpowiednio dobrany zamek do drzwi pokojowych zapewnia przede wszystkim prywatność. Jest on przeznaczony do instalacji w sypialniach i pokojach, a także w drzwiach łazienkowych. Niekiedy celem montażu jest także zapewnienie ochrony przechowywanych w pomieszczeniach cennych przedmiotów bądź poufnych danych i istotnych dokumentów (np. w domowych gabinetach czy biurach).

Zamki do drzwi wewnętrznych – rodzaje

Zamki drzwiowe montowane wewnątrz budynków można podzielić przede wszystkim na zamki wpuszczane oraz zamki nawierzchniowe. Czym różnią się pomiędzy sobą?

Zamki nawierzchniowe do drzwi wewnętrznych

Zamek nawierzchniowy montowany jest na skrzydle drzwi, a wszystkie elementy zamka są widoczne. Jest to mechanizm bardzo prosty w instalacji, jednak zapewnia dość słabą ochronę. Sprawdzi się za to idealnie w przypadku miejsc, w których bezpieczeństwo nie jest celem priorytetowym, a także w przypadku montażu zamka w bardzo cienkich drzwiach, w których nie ma możliwości instalacji zamka wpuszczanego.

Zamki wpuszczane do drzwi wewnętrznych

Zamek wpuszczany instalowany jest wewnątrz drzwi, z tego powodu konstrukcja drzwi musi być odpowiedniej grubości. Jest to urządzenie znacznie bardziej estetyczne od zamka nawierzchniowego, które jest także trudniejsze do sforsowania. Montaż tego rodzaju zamka bardzo rozważyć w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa.

Zamki elektroniczny do drzwi wewnętrznych

Rozwiązaniem, nad którym warto zastanowić się, gdy chcemy znaleźć zamek zabezpieczający pokój przed niechcianymi gośćmi, wysoki poziom ochrony oraz wygodę użytkowania jest zamek elektroniczny. Umożliwia on otwieranie drzwi przy wykorzystaniu czytnika kodu, kart, linii papilarnych, a nawet aplikacji w smartfonie.

Jak wybrać zamek do drzwi pokojowych?

Wybierając zamek do drzwi wewnętrznych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na:

  • rodzaj zamka i sposób jego otwierania – pierwszym krokiem jest wybór rodzaju zamka, podczas której decydujemy się na montaż zamka wpuszczanego, zamka nawierzchniowego lub zamka elektronicznego,
  • materiał wykonania zamka – dobrze jest wybrać taki zamek, który jest wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu będzie on działać bezawaryjnie przez długi czas,
  • rozmiar – zamek należy dopasować do drzwi, w których ma zostać zamontowany,
  • kierunek otwierania drzwi – uwzględnić należy także, czy drzwi posiadają zawiasy po lewej, czy po prawej stronie,
  • grubość i konstrukcja drzwi – wybrany zamek musi pasować do danych drzwi – zbyt ciężki produkt może spowodować zniszczeniem drzwi, zaś zbyt duży po prostu się nie zmieści,
  • estetyka – zamek powinien także dobrze komponować się z danymi drzwiami oraz architekturą wnętrza pod względem wizualnym,
  • poziom ochrony – wybór konkretnego modelu zamka powinien także uwzględniać poziom ochrony, jakiego oczekujemy.

Dobór i montaż zamków w drzwiach wewnętrznych

W naszej ofercie znajdują się zamki przeznaczone do drzwi pokojowych oraz drzwi łazienkowych o dużej trwałości, wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne, zapewniające wysoki komfort użytkowania. Posiadamy modele w różnych kolorach i stylach, co umożliwia łatwy dobór rozwiązania do indywidualnych potrzeb, a także różnego rodzaju akcesoria do zamków drzwiowych, takie jak wkładki bębenkowe, blachy zaczepowe czy rozety.

Zamki drzwiowe można zakupić zarówno w naszym sklepie stacjonarnym, jak i podczas wykonania usługi montażu. Oferujemy profesjonalną pomoc w zakresie doboru urządzenia do drzwi, w których zamek ma zostać zainstalowany, jak i oczekiwań klientów. W ten sposób uniknąć można pomyłek w zakresie wyboru urządzenia i znacznie oszczędzić czas przeznaczony na poszukiwanie idealnego mechanizmu zamkowego.

Usługa montażu realizowana jest przez najlepszych specjalistów, którzy posiadają doświadczenie i umiejętności w zakresie zleceń ślusarskich. Każdy zamek montują z precyzją, w bezpieczny sposób, nie powodując żadnych uszkodzeń. Dokładamy starań, aby nasi klienci mieli zagwarantowaną w pełni kompleksową i profesjonalną obsługę.

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty: 600-277-499

Call Now Button