Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Na czym polega białe włamanie?

Na czym polega białe włamanie

Problem białych włamań Dierre w Łodzi

Problem włamań dotyczy bardzo wielu miast w Polsce. Niestety bardzo często są to tak zwane białe włamania – w Łodzi i w innych miastach okazują się one wyjątkowo problematyczne. Najprostsza definicja takiego włamania to sytuacja, w której złodzieje dostają się do domu w taki sposób, że nawet nie widać oznak jakiegokolwiek włamania. Jest to możliwe głównie wtedy, gdy w domach i mieszkaniach wykorzystuje się kiepskiej jakości zamki do drzwi, których mechanizmy są ponadprzeciętnie podatne na nieautoryzowane otwarcie.

Zamki na klucz piórowy jako najłatwiejsze do otworzenia

Jednymi z najłatwiejszych do otworzenia dla złodzieja są zamki na klucz piórowy. Są to wersje mechanizmów, które kiedyś były bardzo popularne, a klucze tego typu to proste konstrukcje, które wyjątkowo łatwo można imitować wytrychem. Złodziej, który chce otworzyć taki zamek do drzwi i posiada nieco doświadczenia, prawdopodobnie nie będzie miał kompletnie żadnych problemów z otworzeniem mechanizmu. Często są to zamki do drzwi Dierre, które kiedyś były skuteczne, jednak aktualnie już nie pełnią swoich funkcji. Sam producent zamków Dierre słynie z zabezpieczeń wysokiej klasy, jednak należy wystrzegać się zamków na klucz piórowy. Nadają się one raczej do ochrony na przykład garaży, komórek, czy furtek, które raczej nie będą forsowane przez złodzieja, a chce się jedynie osiągnąć efekt, który pozwoli na trwałe zamknięcie drzwi przed przeciętną osobą. Do takiego zastosowania zamek na klucz piórowy może być wystarczający.

Jakie mogą wyniknąć problemy z białego włamania?

Oczywistą konsekwencją białego włamania jest utrata części majątku. Niestety to nie jest jedyne zmartwienie. Bardzo często włamywacze nie pozostawiają kompletnie żadnych śladów, jeśli mają taką możliwość. To oznacza, że nawet policji trudno znaleźć dowody, że w ogóle doszło do jakiegokolwiek włamania. Ślusarze z Pogotowia zamkowego uczulają, że może to oznaczać bardzo poważne problemy z wypłatą odszkodowania. Niestety podstawą do jego wypłacenia jest pełny raport policji, który w tym przypadku będzie zawierał informacje, że na miejscu nie znaleziono śladów, na przykład strzaskanego zamka do drzwi, sforsowanych samych drzwi lub okien. Według wielu regulaminów jest to wystarczający powód, by nie wypłacić pieniędzy.

Ochrona przed białymi włamaniami – pomoc ślusarzy z Łodzi

Czy problem białych włamań Dierre można w ogóle jakoś rozwiązać? Z pewnością da się zmniejszyć ryzyko, montując w swoich drzwiach nowe zamki. Problemowi można więc zaradzić, wzywając fachowca z Pogotowia zamkowego, czyli doświadczonego ślusarza z Łodzi, który wymieni nieskuteczne zabezpieczenie np. na zamki antywłamaniowe. Specjalista świadczący usługi ślusarskie skutecznie zamontuje taką wersję zamka, której nie da się sforsować, nie zostawiając śladów. Nie dość, że w razie włamania będzie miało się na to dowody, to samo włamanie może zostać skutecznie udaremnione. Jeśli chcesz zlecić wymianę zamka w Łodzi, zadzwoń do polecanych techników z Pogotowia ślusarskiego – tel.: 600-277-499

Call Now Button