Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jak otworzyć zablokowane drzwi w samochodzie?

Problem zablokowanych drzwi samochodowych może wynikać z wielu powodów, w tym zarówno spowodowanych przez własne działania kierowcy np. zatrzaśnięcie kluczyków w aucie, jak i poprzez różnego rodzaju uszkodzenia zamka bądź elektroniki. Niezależnie od powodu, z jakiego zamki drzwi w samochodzie zostały zablokowane, możliwe jest ich otworzenie. W naszym artykule znajduje się podpowiedź, w jaki sposób możesz to zrobić!

Dlaczego drzwi samochodowe są zablokowane?

Brak możliwości dostania się do własnego samochodu może wynikać z różnych przyczyn. Zdarzyć się może, że kluczyki do auta zostaną zgubione, skradzione lub uszkodzone. Można także o nich zupełnie zapomnieć, pozostawiając je w aucie np. na siedzeniu, w schowku czy w bagażniku. Wiele pojazdów wyposażonych jest w system automatycznego blokowania zamka po upływie określonego czasu od wyłączenia silnika, w związku z czym chwila nieuwagi może spowodować, że kierowca nie będzie mógł dostać się do swojego pojazdu.

Zablokowanie zamka w drzwiach samochodowych może stanowić także efekt różnych uszkodzeń zamka, takich jak zablokowana blokada drzwi, uszkodzony zatrzask drzwi, uszkodzony pręt łączący uchwyt drzwi z mechanizmem zatrzaskiwania lub uszkodzony przewód klamki. Jeśli zamek znajdujący się na wewnętrznej ramie drzwi w samochodzie na stałe zablokował drzwi, trzeba znaleźć inny sposób na dostanie się do wnętrza pojazdu.

Nowoczesne modele samochodów mogą przysparzać także innych kłopotów. W przypadku samochodów z zaawansowanymi systemami elektronicznymi mogą wystąpić problemy z modułem sterującym, przewodami lub czujnikami, co może prowadzić do zablokowania drzwi samochodowych.

Jak otworzyć zablokowane drzwi w samochodzie samodzielnie?

W momencie, gdy kierowca nie może dostać się do własnego samochodu ze względu na zablokowane drzwi, rozpoczyna się często bardzo nerwowe poszukiwanie rozwiązania. Aby otworzyć drzwi samochodowe nie warto jednak uciekać się do ciągnięcia klamki czy stosowania prowizorycznych narzędzi np. drutu czy wieszaka, jak jest to polecane w wielu serwisach internetowych, ponieważ takie działania mogą doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu zamka, zarysowania lakieru czy wgnieceń na karoserii pojazdu.

Dobrą opcją jest użycie kluczyków zapasowych, choć jest ona możliwe do wdrożenia jedynie w przypadku posiadania kopii kluczy do auta, a także zablokowania drzwi pojazdu z powodu zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie, ich zgubienia czy uszkodzenia. Niezbędne jest także przebywanie w niedalekiej odległości od domu bądź uzyskanie wsparcia zaufanych osób, które nam ten dodatkowy egzemplarz dostarczą. Nie zawsze mamy jednak taką możliwość. Ponadto, zacięcie się drzwi w samochodzie może wynikać z innych przyczyn, na które zastosowanie zapasowego klucza nic nie pomoże.

Warto również wiedzieć, że jako ostateczność należy potraktować wybicie szyby. Takie rozwiązanie nie przynosi nic dobrego, a oznacza wysokie koszty wstawienia nowej szyby. Działanie tego rodzaju warto zarezerwować jedynie na wypadek niebezpieczeństwa, w którym znajduje się osoba przebywająca w środku auta np. małe dziecko w czasie wysokich upałów. Jeśli nie ma żadnego zagrożenia, warto skorzystać z innego sposobu – jest nim wezwanie Pogotowia zamkowego.

Awaryjne otwieranie auta – pomoc Pogotowia zamkowego

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na zablokowanie zamka w drzwiach samochodowych jest wezwanie profesjonalnej pomocy Pogotowia zamkowego Łódź. Wykwalifikowani ślusarze z naszej firmy dysponują odpowiednimi narzędziami oraz posiadają niezbędne doświadczenie, aby szybko i bezpiecznie otworzyć zablokowane drzwi samochodu. Nie chcesz czekać w nieskończoność na przyjazd specjalisty? Nie ma problemu! Awaryjne otwieranie samochodu traktujemy priorytetowo. Do zleceń tego typu przyjeżdżamy tak szybko, jak to tylko możliwe. Jesteśmy gotowi nieść pomoc przez cały tydzień, w godzinach 06:00-24:00, czyli niemal przez cały dzień!

Zablokowane drzwi w aucie to zadanie, z którym poradzimy sobie sprawnie niezależnie od modelu samochodu. Skontaktuj się z nami: 600-277-499

Call Now Button