Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jak otworzyć samochód z zatrzaśniętymi kluczykami?

Brak możliwości dostania się do własnego samochodu ze względu na kluczyki zatrzaśnięte w pojeździe to sytuacja, z którą zmierzyć się musi niejeden kierowca. Do tego rodzaju zdarzeń dochodzi bowiem dość często. W efekcie pojawiają się zdenerwowanie, frustracja, stres oraz pytanie: jak otworzyć samochód z zatrzaśniętymi kluczykami? Podpowiedź, co można w takim przypadku zrobić znajdziesz w naszym artykule.

Zastosowanie kluczyka zapasowego

Zatrzaśnięcie kluczyków w aucie jest dość powszechnie spotykaną sytuacją wśród kierowców. Wystarczy chwila nieuwagi i pozostawienie kluczyków w bagażniku, w schowku czy na siedzeniu, aby załączył się system automatycznego ryglowania. Montowany on jest w celu zagwarantowania bezpieczeństwa i ochrony auta przed włamaniem, jednak takie okoliczności uniemożliwiają także otwarcie drzwi osobie uprawnionej do korzystania z danego pojazdu. Co zrobić na wypadek wystąpienia takiego zdarzenia?

Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem na to, aby otworzyć pojazd, gdy drzwi są zablokowane ze względu na kluczyki zatrzaśnięte we wnętrzu auta, jest użycie zapasowego kluczyka. Takie rozwiązanie jest jednak możliwe do zastosowania jedynie wtedy, gdy posiada się dodatkowy komplet kluczyków, a także do niefortunnego zdarzenia doszło w niedalekiej odległości od domu bądź istnieje możliwość skorzystania z pomocy zaufanej osoby, która dostarczy nam zapasowy egzemplarz. Jeśli nie możemy na to liczyć, konieczne jest znalezienie innego sposobu, aby otworzyć auto.

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – samodzielne otworzenie pojazdu

W przypadku braku możliwości skorzystania z zapasowego kompletu kluczyków wielu kierowców, którym przytrafiło się zatrzasnąć kluczyki wewnątrz auta, próbuje otworzyć zablokowane drzwi samochodu na własną rękę. I choć w Internecie znaleźć można sporo różnych porad, jak zastosować pręt, drut, wieszak czy innego rodzaju przedmioty, aby podnieść blokadę drzwi czy pociągnąć za wewnętrzną klamkę, to warto wiedzieć, że niewprawne działania mogą spowodować spore szkody np. zarysowania karoserii czy jej wgniecenia, a także uszkodzić mechanizm zamka. Z tego powodu podczas podejmowania próby otwarcia zablokowanego samochodu ważne jest, aby zachować ostrożność i unikać metod, które mogą doprowadzić do kosztownych w naprawie szkód.

Kolejnym sposobem na to, aby otworzyć zamknięte drzwi samochodu, który wybiera wielu właścicieli pojazdu, jest wybicie szyby. Należy to jednak traktować, jako ostateczność, na wypadek, gdyby w aucie znajdowało się dziecko czy zwierzę, które trzeba szybko wydostać z pojazdu. Warto jednak dobrze przemyśleć, którą szybę wybić. Najlepszym rozwiązaniem jest boczna szyba po stronie pasażera, który nie korzysta z siedzenia. Wybijanie szyby oznacza jednak spory koszt jej ponownego wstawienia, dlatego konieczne jest traktowanie jej jako ostatecznej deski ratunku.

Dużo lepszym rozwiązaniem, które jest całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne, jest zamówienie usługi awaryjnego otwierania samochodu w wykonaniu profesjonalnych ślusarzy z Pogotowia zamkowego Łódź.

Awaryjne otwieranie samochodu przez profesjonalnych ślusarzy

Awaryjne otwieranie samochodów to usługa ślusarska oferowana przez specjalistów z Pogotowia zamkowego. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem ślusarskim, który pozwala na otwarcie auta w bezpieczny, bezinwazyjny sposób. Po awaryjnym otwieraniu drzwi samochodu nie pozostaną najmniejsze ślady naszej działalności. Ponosisz jedynie koszt wykonania usługi, który w zdecydowanej większości przypadków jest mniejszy niż koszt naprawy uszkodzeń, do jakich może dojść w razie niewprawnych działań i samodzielnych prób dostania się do pojazdu. Sprawdź: ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu i mieszkania?

Awaryjne otwieranie auta traktujemy priorytetowo. Gdy klient potrzebuje naszej pomocy, staramy się dotrzeć we wskazane w zgłoszeniu miejsce tak szybko, jak to tylko możliwe. Dyżurujemy przez cały tydzień, prawie przez całą dobę.

Otworzymy każde drzwi auta, niezależnie od modelu samochodu. Zatrzaśnięty kluczyk to już nie problem – zadzwoń po pomoc Pogotowia zamkowego: 600-277-499

Call Now Button