Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jaki wybrać zamek szyfrowy do drzwi wybrać?

Jaki wybrać zamek szyfrowy do drzwi

Jak ochronić swój dom? Wybierz zamki szyfrowe

Zamki do drzwi jednoznacznie kojarzą się ze skomplikowanymi mechanizmami otwieranymi przez klucze. Jednak w dzisiejszych czasach często nie przypominają one już tradycyjnych mechanizmów będących efektem pracy zakładów mistrzowskich i ręcznie wykonujących je rzemieślników. Coraz częściej widuje się elektroniczne zamki do drzwi, które powszechnie są wykorzystywane w obiektach komercyjnych i w biurowcach. Takie szyfrowe modele są one na tyle uniwersalne, że z powodzeniem można je wykorzystać także w domach, mieszkaniach, czy garażach. Montaż zamków elektronicznych to zlecenie, z jakim coraz częściej mierzą się ślusarze z Pogotowia zamkowego w Łodzi.

Gdzie sprawdzą się elektroniczne zamki do drzwi?

Zamki elektroniczne są idealnym rozwiązaniem w budynkach, w których dostęp do drzwi musi mieć wiele osób. Tradycyjne klucze nie zawsze są praktycznym rozwiązaniem, gdyż łatwo je zgubić, a to pociąga za sobą problemy z dostaniem się do budynku lub na ogrodzony teren. Samo dorobienie klucza też jest problematyczne. Widać to po częstotliwości telefonów wykonywanych do Pogotowia ślusarskiego z Łodzi, które jest w stanie poradzić sobie z otworzeniem zamka. Czasem wymaga to rozmontowania całego mechanizmu, czego jednak można uniknąć, jeśli zamek jest otwierany elektronicznie, na przykład za pomocą kodu. Takie wersje zamków szyfrowych spiszą się w biurowcach i obiektach handlowych, a także w siedzibach firm. Ponadto będą optymalne w budynkach wielorodzinnych w przypadku drzwi wejściowych na klatkę schodową. Znalazły one również zastosowanie przy wejściach na ogrodzone tereny takich obiektów.

Jak działają zamki elektroniczne?

Sam schemat działania zamka elektronicznego oraz jego skuteczność jest podobna do działania tradycyjnych zamków. Mogą nawet okazać się bardziej skuteczne, gdyż otworzenie takiego zamka tradycyjnym wytrychem jest niemożliwe, co powstrzyma potencjalnych intruzów, którzy potrafią włamać się, otwierając konwencjonalne zamki. Tutaj sprawa jest zupełnie inna, gdyż włamywacz nie znajdzie dostępu do mechanizmu z zewnątrz i jedyną możliwością dostania się do wewnątrz jest fizyczne sforsowanie drzwi. Jak mówią ślusarze z Łodzi, same zamki szyfrowe mogą występować w wersji otwieranej za pomocą karty z czytnikiem, wpisania wcześniej ustalonego kodu lub nawet przyłożenia kciuka w celu zeskanowania odcisku palca. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala całkiem wyeliminować konieczność posiadania klucza.

Montaż zamków elektronicznych w Łodzi

Profesjonalny ślusarz z Łodzi będzie w stanie zamontować taki zamek tak samo jak wersję tradycyjną. Nasi technicy posiadają odpowiednie narzędzia i wiedzą, jak wygląda budowa zamka elektronicznego i w jaki sposób należy go zainstalować, aby działał poprawnie. Jeśli chcesz zlecić montaż zamków elektronicznych w Łodzi prawdziwym fachowcom, którzy zadbają o poprawną instalację oraz Twój komfort – daj znać specjalistom z Pogotowia ślusarskiego. Pracujemy 7 dni w tygodniu, a zgłoszenia realizacji przyjmujemy pod numerem telefonu: 600-277-499

Call Now Button