Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jak zabezpieczyć dom przed złodziejem?

Włamanie do domu przez złodziei oznacza nie tylko straty materialne, lecz również utratę poczucia bezpieczeństwa. Z tego powodu warto zawczasu zadbać o to, aby zapewnić odpowiednią ochronę przed takimi zdarzeniami. Istnieje szereg zabezpieczeń, które pozwalają na to, aby uchronić się od nieprzyjemnej niespodzianki, jaką jest włamanie. Przedstawiamy najskuteczniejsze z nich!

Montaż drzwi antywłamaniowych i solidnych zamków

W pierwszej kolejności zabezpieczenie domu przed złodziejem warto rozpocząć od zainwestowania w drzwi antywłamaniowe. Drzwi tego typu stanowią solidną przeszkodę, trudną do sforsowania przez przestępców. Jednak aby spełniały swoją rolę, muszą być wyposażone w odpowiedniej jakości zamki, wykonane z trwałych, wytrzymałych materiałów. Antywłamaniowy zamek do drzwi powinien posiadać wielopunktowy system ryglowania oraz być odporny na rozwiercanie. Warto postawić na zamki posiadające certyfikaty potwierdzające ich jakość i wytrzymałość, a także wyróżniające się wysoką klasą bezpieczeństwa. Im wyższej klasy zamek, tym więcej czasu zajmie włamywaczom jego sforsowanie.

Jeśli chcesz wybrać najlepszy zamek do drzwi, a nie znasz się na aspektach technicznych, powierz tego rodzaju zadanie specjalistom z Pogotowia zamkowego Łódź. W naszej firmie pracują ślusarze z wieloletnim doświadczeniem, którzy pomogą w podjęciu decyzji o wyborze konkretnego modelu, który będzie zapewniał wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony. Dowiedz się więcej, dzwoniąc pod numer telefonu: 600-277-499

Odpowiednie zabezpieczenie okien i drzwi balkonowych

Mogłoby się wydawać, że złodzieje zazwyczaj wybierają włamanie poprzez drzwi wejściowe. Jednakże drogą, którą równie często obierają przestępcy, jest włamanie poprzez okna lub drzwi balkonowe. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby również i je odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu warto zamontować zamki okienne, które utrudniają otwarcie okna od zewnątrz, antywłamaniowe folie ochronne, zwiększające odporność szyby na rozbicie, a także kraty i rolety antywłamaniowe. Na rynku można także dostać specjalistyczne okna antywłamaniowe, które są wyposażone we wzmocnione elementy, uniemożliwiające złodziejom ich niezgodne z prawem działanie.

System alarmowy i monitoring

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które sprawdza się pod nieobecność domowników, zapewniając bezpieczeństwo, jest system alarmowy. Zainstalowanie go to jeden z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia domu. Alarmy mogą być wyposażone w czujniki ruchu, kamery, a także systemy powiadamiania, które informują właściciela oraz firmę ochroniarską o zdarzeniach, które mogą świadczyć o włamaniu. Warto również zainteresować się zamontowaniem systemu monitoringu, który pozwala na bieżąco obserwować, co dzieje się wokół domu. Kamery umieszczone w strategicznych miejscach, takich jak wejścia, okna i podjazd, mogą skutecznie odstraszyć złodziei. Mogą być także wyposażone w czujnik ruchu, który alarmuje o niepożądanych zdarzeniach w domu. Ponadto, montaż kamer, w razie gdy doszło do włamania, pozwala na odtworzenie historii zdarzeń i złapanie złodzieja.

Inne sposoby na zabezpieczenie domu przed włamaniem

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo domu można również wykorzystać inne sposoby, które będą w tym pomocne. Jedną z metod na odstraszenie potencjalnych włamywaczy jest montaż oświetlenia zewnętrznego, wyposażonego w czujniki ruchu. Światła te włączają się automatycznie, gdy wykryją ruch w pobliżu domu. Dobrze jest także zainwestować w oświetlenie wewnętrzne, które włączać się będzie w czasie nieobecności w domu, imitując, że ktoś w nim aktualnie przebywa. Wyjeżdżając z domu na dłuższy czas, dobrym pomysłem jest poproszenie sąsiadów o czujność i zwracanie uwagi na to, co dzieje się dookoła domu. Dobrze jest także, aby systematycznie odbierana była poczta, która może świadczyć o nieobecności właścicieli. Dobrze jest także przechowywać wartościowe przedmioty w sejfie lub innym ukrytym miejscu – w razie włamania złodzieje będą mieli problem z ich odnalezieniem i kradzieżą.

Jak zabezpieczyć dom przed złodziejem – podsumowanie

Ochrona domu przed złodziejami wymaga zastosowania różnych metod i technologii, które razem tworzą kompleksowy system zabezpieczeń. Inwestycja w solidne zamki do drzwi, system alarmowy, wzmocnione okna znacząco podnoszą bezpieczeństwo domu, dlatego warto o nich zawczasu pomyśleć i uchronić się przed nieprzyjemnymi zdarzeniami.

Call Now Button