Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jak się uchronić przed włamaniem do mieszkania?

Chcąc odpowiednio zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed włamaniem, warto podjąć się wykonania szeregu działań prewencyjnych, które sprawią, że dostanie się do danego lokalu będzie znacznie trudniejsze, a sama wizja kradzieży mniej pociągająca dla potencjalnych złodziei. Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem, zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa i ochronę cennych przedmiotów?

Solidne drzwi i zamki

Najważniejszą inwestycją mającą na celu zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem jest zakup i montaż wytrzymałych drzwi antywłamaniowych. Drzwi antywłamaniowe posiadają solidną, wzmocnioną konstrukcję, która zapewnia ochronę przed włamaniem. Najlepiej wybrać jest wysokiej klasy drzwi wykazujące się dużą odpornością na włamanie, posiadające certyfikat wydany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej lub Instytut Techniki Budowlanej.

To jednak nie wszystko. Powinny być one wyposażone w w odpowiedniej jakości zamki. Warto postawić na zamki o wysokim stopniu bezpieczeństwa, które są trudne do sforsowania. Najpewniejszym rozwiązaniem są zamki wielopunktowe, a także inteligentne zamki elektroniczne, które posiadają opcję otwierania bez klucza, monitoringu wejść, zdalnego sterowania dostępem oraz nadawania uprawnień w konkretnych porach, konkretnym osobom. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie, coraz powszechniej stosowane nie tylko w firmach, lecz również mieszkaniach i domach prywatnych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszym Pogotowiem zamkowym: 600-277-499

Nie należy zapominać również o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz drzwi do innych pomieszczeń np. pomieszczeń gospodarczych znajdujących się z tyłu budynku, przez które złodziej może z łatwością dostać się do domu.

Zabezpieczenie okien i drzwi balkonowych

Okna i drzwi balkonowe to cel często wybierany przez włamywaczy. Chcąc zabezpieczyć mieszkanie znajdujące się na parterze lub dom przed włamaniem, warto zainwestować w dobrej jakości zabezpieczenia okien, posiadające właściwości antywłamaniowe, takie jak np. blokady okienne, rolety antywłamaniowe lub specjalne folie ochronne, które utrudniają ich wybicie.

Systemy alarmowe i monitoring

System alarmowy to skuteczny środek odstraszający dla potencjalnych włamywaczy. Nowoczesne systemy oferują różnorodne funkcje, w tym powiadomienia mobilne, co pozwala na szybką reakcję w przypadku próby włamania przez odpowiednie służby.

Sposobem na zabezpieczenie domu jest także instalacja kamer monitoringu, która może nie tylko skutecznie odstraszyć włamywaczy, ale również zapewnić dowody w przypadku włamania. Co więcej, nowoczesne systemy pozwalają na zdalny podgląd na żywo z poziomu smartfona czy komputera.

Unikanie oczywistych znaków nieobecności

Długotrwała nieobecność jest zachętą dla złodziei. Z tego powodu warto wyposażyć dom np. timery do świateł, radio lub telewizor, które włączą się w różnych godzinach, symulując obecność w domu. Dobrze jest także poprosić zaufaną osobę o to, aby podczas Twojej nieobecności w mieszkaniu zadbała o opróżnianie skrzynki pocztowej, zaś bliskich sąsiadów o zwracanie uwagi, czy na klatce schodowej bądź w okolicy domu nie kręcą się podejrzane osoby.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Na koniec warto wspomnieć również o innych działaniach, jakie dobrze jest podjąć w celu zapewnienia sobie lepszej ochrony przed włamaniem:

  • Nie zostawiaj kluczy w oczywistych miejscach, takich jak pod wycieraczką czy w doniczce. Lepiej jest powierzyć zestaw kluczy zaufanej osobie, która z łatwością udostępni go upoważnionym przez Ciebie osobom w razie potrzeby.
  • Cenne przedmioty przechowuj w taki sposób, aby nie było ich łatwo znaleźć. Dobrym rozwiązaniem jest instalacja sejfu, szczególnie, jeśli posiada się dużą ilość wartościowych rzeczy.
  • Zadbaj o ubezpieczenie mieszkania – nie uchroni Cię ono od nieprzyjemnych niespodzianek, ale z całą pewnością w razie ich nastąpienia będziesz mógł liczyć na finansowe wsparcie, co znacznie zminimalizuje poniesione straty.
Call Now Button