Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Zatrzaśnięte drzwi łazienkowe, drzwi pokojowe czy drzwi wejściowe, awaria zamka w drzwiach, zgubienie klucza czy złamanie klucza w zamku – w każdych z tych przypadków niezbędne jest znalezienie sposobu na otwieranie drzwi bez klucza. Choć z pozoru może się wydawać, że jest to zadanie nie do zrealizowania, to istnieją na to skuteczne metody. Zatem jak otworzyć drzwi bez klucza?

Brak możliwości zastosowania klucza – przyczyny

Brak możliwości zastosowania klucza do otwarcia zamka może wynikać z różnych przyczyn, stanowiąc efekt m.in.

  1. Zablokowanie zamka – awaria zamka związana jest zazwyczaj uszkodzeniem, zużyciem lub obecnością różnych przedmiotów wewnątrz mechanizmu;
  2. Uszkodzenie klucza – uszkodzony lub złamany klucz uniemożliwia otwarcie zamka w tradycyjny sposób;
  3. Zgubienie klucza – zamka do drzwi nie można także otworzyć w sytuacji, gdy zgubimy do niego klucz, a nie posiadamy kopii zapasowej;
  4. Zatrzaśnięcie drzwi – niektóre drzwi wejściowe i wewnętrzne są wyposażone w mechanizm automatycznego blokowania. Nie posiadając do nich klucza po zamknięciu nie ma możliwości otworzenia zatrzaśniętych drzwi.

Powyższe przykłady stanowią jedynie część sytuacji, które mogą powodować chęć znalezienia rozwiązania na otwarcie zatrzaśniętych drzwi bez klucza. Różne okoliczności, które spowodują, że nie będziemy mieli możliwości, aby otworzyć drzwi pokojowe, drzwi łazienkowe czy drzwi wejściowe za pomocą tradycyjnych metod, nie powinny jednak wyprowadzać nas z równowagi, ponieważ istnieją skuteczne sposoby na to, aby wybrnąć z kłopotów.

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi bez zastosowania klucza?

Jeśli znalazłeś się w sytuacji, w której musisz otworzyć zamek w drzwiach bez zastosowania klucza, z całą pewnością w pierwszej kolejności będziesz chcieć spróbować zrobić to samodzielnie. W Internecie znaleźć można całe mnóstwo różnych porad na ten temat, choć niekoniecznie są one bezpieczne. Często proponowanymi sposobami na otwarcie zamka jest zastosowanie karty kredytowej, wytrychów czy śrubokrętu, a także innego klucza. Warto jednak wiedzieć, że tego rodzaju działania mogą skutkować uszkodzeniami drzwi, framugi, klamki, a nawet samego mechanizmu zamkowego, który stanie się niezdatny do dalszego użytkowania i dalszego zabezpieczania drzwi. Co więcej, mogę nie przynieść zakładanego skutku, powodując jedynie wzrost frustracji i utratę cennego czasu.

Jako ostateczność należy także traktować wyważenie drzwi, które powinno być zastosowane jedynie wtedy, gdy osobie znajdującej się w danym pomieszczeniu grozi niebezpieczeństwo. Tego typu działania również oznaczają bowiem wysokie koszty naprawy. Podejmując decyzję o zastosowaniu takiej metody należy jednocześnie upewnić się, czy po drugiej stronie drzwi nie ma osoby, która mogłaby zostać poszkodowana poprzez podjęte przez nas kroki.

Jeśli zatem nie samodzielne sposoby otwierania drzwi to jak można rozwiązać problem? Najlepszym sposobem jest zamówienie usługi awaryjnego otwierania zamków w wykonaniu profesjonalnych ślusarzy.

Awaryjne otwieranie drzwi przez ślusarza

Najlepszym sposobem na to, aby otworzyć drzwi bez klucza jest skorzystanie z pomocy doświadczonego ślusarza, który podejmie się awaryjnego otwierania drzwi. Usługa ślusarska tego typu polega na zastosowaniu profesjonalnych narzędzi, które umożliwiają otwieranie zamków w bezpieczny, bezinwazyjny sposób. Dzięki wiedzy i wprawie ślusarz otworzy zamek w sprawny sposób, bez najmniejszych uszkodzeń. Koszt wykonania takiej usługi jest często znacznie niższy niż wydatek na naprawę uszkodzeń poniesionych w wyniku niewprawnych działań. Sprawdź: Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodui mieszkania?

Dobry specjalista nie pozostawi także klientów bez upewnienia się, czy nie jest konieczne przeprowadzenie naprawy lub wymiany zamka. Często takie działania są bowiem niezbędne do przywrócenia bezpieczeństwa w danym mieszkaniu lub firmie.

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy?

Nie możesz otworzyć zamka w drzwiach ze względu na jego awarię czy zgubienie klucza? Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w tym zakresie? Skontaktuj się z naszym Pogotowiem zamkowym Łódź 24h! Naszym klientom oferujemy usługi ślusarskie na najwyższym poziomie, realizowane w sposób sprawny, bezpieczny i bezinwazyjny. Dokładamy starań, aby pojawić się w miejscu wskazanym przez klienta tak szybko, jak to tylko możliwe. Otwieranie zamka przeprowadzamy w sposób bezinwazyjny za pomocą nowoczesnych narzędzi, dzięki czemu po naszych działaniach nie pozostają najmniejsze uszkodzenia.

Ponadto, jeśli stwierdzimy, że zamek w drzwiach nie nadaje się do dalszego użytku i nie zapewni odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, zaproponujemy montaż nowego mechanizmu zamkowego. Wymiana zamka może nastąpić od ręki, a ślusarz z naszej firmy pomoże w wyborze najlepszego urządzenia dopasowanego do danych drzwi oraz indywidualnych potrzeb klienta.

Otworzymy zablokowane drzwi bez klucza niezależnie od rodzaju zamka! Zadzwoń do nas: 600-277-499

Call Now Button