Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Białe włamania w Łodzi i innych miastach

Białe włamanie to problem, z którym spotykają się mieszkańcy wielu miast w Polsce. Polega on na dostaniu się sprawcy do mieszkania, domu lub firmy w taki sposób, który nie pozostawia żadnych śladów ingerencji włamywacza. Za pomocą jakiej metody złodzieje otwierają drzwi, aby nie pozostawić żadnych oznak po włamaniu? I jak można ustrzec się przed tego rodzaju zdarzeniami?

Na czym polega białe włamanie?

Białe włamania to temat, który dość często przewija się wśród wiadomości z różnych miast i dzielnic, w których dochodzi do kradzieży mienia o łącznej wartości rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Często zdarzenia tego typu występują w nowo wybudowanych osiedlach, w których drzwi wejściowe w mieszkaniach zabezpieczone są tego samego rodzaju zamkami. Za białe włamanie uznawane są takie sytuacje, w których dochodzi do nieuprawnionego dostania się do mieszkania, domu lub firmy, jednak nie pozostają po nim żadne ślady działań włamywaczy. W efekcie nie widać, że w danym miejscu doszło do nieprawnego otworzenia drzwi. W tym celu stosowane są zazwyczaj specjalne, uniwersalne klucze (sprawdź: Jak otworzyć zamek innym kluczem?).

Do przeprowadzenia białego włamania przez złodziei często wybierane są takie miejsca, w których nie trzeba specjalnie się natrudzić, aby otworzyć zamek. Zazwyczaj stawiają na drzwi, w których zamontowane są tanie, słabej jakości zamki lub wkładki do zamków, które złodzieje z łatwością otwierają np. innym kluczem. Takie działania sprawiają, że zamek wygląda, jakby był otworzony przez osoby, które posiadają dostęp do danego mieszkania.

Jakie są konsekwencje białych włamań? Przede wszystkim są to szkody materialne i finansowe w postaci utraty sporej części posiadanego majątku. Jednak to nie wszystko. Policjanci mają bardzo często problem ze znalezieniem dowodów, że w ogóle doszło do włamania, ponieważ po działaniach włamywaczy nie pozostają żadne ślady. W związku z takimi sytuacjami mogą pojawić się również problemy związane z wypłatą odszkodowania od ubezpieczyciela. To dodatkowy stres dla osób, które padły ofiarami włamania.

Zamki na klucz piórowy – najprostsze do sforsowania

Białe włamania w Łodzi i innych miastach mają miejsce często na dużych, nowych osiedlach, w których montowane są takie same zamki w drzwiach. Deweloperzy zazwyczaj wybierają najtańsze rozwiązania, a tym samym bardzo proste do sforsowania przez złodziei. Włamywacze polują na mieszkania zabezpieczone łatwymi do otworzenia zamkami. Włamanie przebiega wtedy szybko, bez głośnego rozwiercania zamka i pozostawiania jakichkolwiek śladów.

Jednym z rozwiązań, które często montowane było w wielu miejscach, były zamki i wkładki Dierre na klucz piórowy. Choć firma posiada ugruntowaną pozycję na rynku zamków i zabezpieczeń, to tego rodzaju mechanizm nie zdał egzaminu pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i ochrony ich mienia. Złodzieje bez problemu otwierają zamek na klucz piórowy za pomocą innego klucza bądź wytrychu. Jeśli zatem w swoim mieszkaniu posiadasz zamki do drzwi Dierre, upewnij się, czy nie jest to zamek na klucz piórowy, który może być łatwy do sforsowania przez nieuprawnioną osobę. Jeśli nie wiesz, czy mechanizm zamkowy w Twoich drzwiach jest bezpiecznym rozwiązaniem, skorzystaj z pomocy profesjonalnego Pogotowia ślusarskiego zamawiając serwis zamka. Doświadczony ślusarz oceni rodzaj zamka, poziom zabezpieczenia oraz jego stan.

Jak uchronić się przed białym włamaniem?

Potrzebujesz skutecznego zabezpieczenia drzwi w swoim domu lub firmie? Chcesz uchronić się od białego włamania lub innego, nieuprawnionego sforsowania zamka przez złodziei? Skorzystaj z usług naszego Pogotowia zamkowego! Zamawiając usługę wymiany zamka w drzwiach zyskujesz profesjonalną pomoc ślusarza, który pomoże dobrać urządzenie dopasowane do potrzeb, gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa. Zamek można zakupić również w trakcie wykonywania zlecenia, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Ślusarze z Pogotowia zamkowego Łódź znają się nie tylko na wymianie zamków i zabezpieczaniu mieszkań. Możesz nas wezwać również do innych usług związanych z zamkami w drzwiach, a także do awaryjnego otwierania samochodów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą: 600-277-499

Call Now Button