Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jak otworzyć zamek innym kluczem?

Zamek w drzwiach wejściowych ma za zadanie chronić mieszkanie lub dom przed włamaniem, w związku z tym otworzenie go za pomocą klucza, który nie jest do niego przeznaczony, wydaje się być niemożliwe do zrealizowania. Niestety, wielu włamywaczy doskonale wie, jak otworzyć zamek innym kluczem. Z tego powodu warto poszukać sposobu na zabezpieczenie się przed tego rodzaju działaniami.

Czy możliwe jest otwieranie zamka innym kluczem?

Zamek w drzwiach wejściowych jest przede wszystkim przeznaczony do zabezpieczania przed dostaniem się do domu, mieszkania, biura czy innego obiektu przez nieuprawnione osoby. W teorii otworzenie zamka możliwe jest jedynie za pomocą klucza do niego przeznaczonego, jednak w praktyce złodzieje znają się na różnych metodach otwierania mechanizmów zamkowych. Jedną z częstych praktyk przez nich wybieranych jest włamanie za pomocą innego klucza. Dotyczy do przede wszystkim niskiej jakości zamków do drzwi oraz wkładek. Złodzieje często zwracają uwagę na kiepskiej jakości zabezpieczenia w drzwiach i wybierają je za swój cel. Z tego powodu, chcąc zapewnić ochronę we własnym lokum na wysokim poziomie, warto zadbać o wybór zamka do drzwi, który będzie trudny do sforsowania zarówno poprzez klasyczne metody, takie jak rozwiercanie, jak i poprzez zastosowanie innego klucza.

Bumping key, czyli otwieranie zamka innym kluczem

Metoda otwierania zamków za pomocą innych kluczy nazywana jest bumping key. Złodzieje wykorzystują w niej specjalistyczne klucze o uniwersalnym zastosowaniu (a niekiedy nawet i zwykłe klucze odpowiednie wielkością do otworu zamka), które pasują do niskiej jakości wkładki i pozwalają na jej otworzenie w szybki sposób, bez najmniejszych problemów. Osoby, które zostały okradzione za pomocą tej metody, są narażone nie tylko na szkody materialne i straty finansowe, lecz również na sporo nerwów i stresu, ponieważ na pierwszy rzut oka nie można odnaleźć śladów włamania. Drzwi i zamek wyglądają tak, jakby były otwierane za pomocą właściwych kluczy, w związku z czym policja w wielu przypadkach rozkłada ręce, a ubezpieczyciele nie chcą uznać szkody.

Pracownicy Pogotowia zamkowego Łódź nie raz zetknęli się z sytuacją, w której klienci padli ofiarą otwierania zamka innym kluczem, co uznawane jest za ta tzw. białe włamanie. Ma to szczególnie często miejsce w przypadku zastosowania tanich wkładek i zamków do drzwi, dlatego doświadczeni ślusarze z naszego Pogotowia ślusarskiego rekomendują wszystkim klientom stosowanie wysokiej jakości zamków, odpornych na różnorodne sposoby ich sforsowania przez niepowołane do tego osoby.

Bezpieczne zamki do drzwi wejściowych

Profesjonalni ślusarze zatrudnieni w naszej firmie pomogą w znalezieniu skutecznego rozwiązania, które uniemożliwi włamywaczom otworzyć zamek innym kluczem, a także zastosowanie pozostałych metod forsowania drzwi. W Pogotowiu zamkowym stawiamy na najlepszej jakości mechanizmy zamkowe, gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony. Pomożemy dobrać zamek lub wkładkę pod względem wielkości oraz poziomu zabezpieczenia, na którym zależy klientom. Zajmiemy się także ich sprawnym i skutecznym montażem.

Nie chcesz paść ofiarą białego włamania? Chcesz ochronić swój dom lub biuro przed włamaniem za pomocą innego klucza? Zamów wymianę zamków w naszym Pogotowiu ślusarskim! Skontaktuj się z nami: 600-277-499

Call Now Button