Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jak wygląda montaż zamka wpuszczanego – krok po kroku

Montaż zamka wpuszczanego to zadanie, które wymaga wiedzy, wprawy, umiejętności oraz posiadania profesjonalnych narzędzi. Nie każdy poradzi sobie z tego rodzaju pracą, dlatego w większości przypadków polecanym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy ekspertów od zamków – profesjonalnych ślusarzy, którzy doskonale wiedzą, jak wymienić zamek w drzwiach w bezpieczny, bezinwazyjny i sprawny sposób. Jeśli jednak chcesz zdecydować się na samodzielną wymianę zamka wpuszczanego, z naszego artykułu dowiesz się, jak wygląda montaż zamka wpuszczanego.

Wybór odpowiedniego zamka do drzwi

Zamki wpuszczane skuteczne zabezpieczają drzwi zewnętrzne przed włamaniami i próbami ich sforsowania przez niepowołane osoby. Mogą być one również montowane w drzwiach wewnętrznych, gwarantując poczucie prywatności i ochronę posiadanych osobistych przedmiotów czy poufnych danych. Jednak w wielu sytuacjach konieczna staje się wymiana zamka wpuszczanego w drzwiach. Wyeksploatowanie zamka, uszkodzenie mechaniczne, zgubienie kluczy, zmiana lokatorów wynajmujących mieszkanie czy chęć poprawy bezpieczeństwa to tylko niektóre z nich. Jeśli zdecydujemy się na montaż nowego mechanizmu zamkowego, musimy pamiętać o odpowiednim doborze urządzenia. Przy zakupie nowego zamka do drzwi należy uwzględnić aspekty takie jak:

Kierunek otwierania drzwi – na rynku dostępne są zamki lewostronne, jak i prawostronne, a także modele uniwersalne, które można założyć niezależnie od tego, w jakim kierunku otwierają się drzwi.

Wymiary zamka – wymiary nowego zamka należy dobrać biorąc pod uwagę otwór, jaki pozostanie w drzwiach po demontażu starego zamka. Dla prawidłowego doboru wymiarów zamka należy zwrócić uwagę m.in. na rozstaw zamka, wymiary trzpienia klamki, głębokość, długość, wysokość oraz grubość zamka.

Rodzaj zamka – na rynku dostępne są zamki nawierzchniowe oraz zamki wpuszczane, jednak to nie wszystko. Zamki wpuszczane można również podzielić ze względu na sposoby ich zamykania na zamek na klucz piórowy czy zamek na wkładkę patentową.

Kompatybilność z drzwiami – zamek powinien pasować również do danych drzwi, zarówno pod względem wagi (nie może być zbyt ciężki), jak i walorów estetycznych.

Poziom zabezpieczenia – zamki różnią się pomiędzy sobą pod względem poziomu zabezpieczenia, jaki gwarantują. Im niższej klasy zamek, tym łatwiejsze jego sforsowanie. Jeśli chcemy skutecznie chronić dom, mieszkanie czy biuro przed włamaniem, warto postawić na zamki posiadające niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Materiał wykonania – dla skutecznej ochrony przed sforsowaniem zamka, a także zadbaniem o wieloletnie, bezproblemowe korzystanie z urządzenia, warto wybrać zamek wykonany z dobrych, wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne materiałów.

Jak widać lista czynników, które należy uwzględnić przy wyborze zamka do drzwi jest dość długa. Jeśli masz obawy, że samodzielnie nie poradzisz sobie z wyborem odpowiedniego urządzenia, skorzystaj z profesjonalnej pomocy ślusarzy z Pogotowia zamkowego, którzy zajmą się doborem zamka, jak i jego montażem. Skontaktuj się z nami: 600-277-499

Jak zamontować zamek wpuszczany?

Przystępując do wymiany zamka wpuszczanego, czy to w drzwiach wejściowych czy drzwiach wewnętrznych, należy się odpowiednio przygotować do tego rodzaju zadania. Niezbędne jest przede wszystkim zakupienie odpowiedniego urządzenia, jak i zgromadzenie potrzebnego sprzętu, w tym wiertarki, śrubokrętu, ołówka, miarki, poziomicy, młotka i dłuta. Jak wygląda montażu zamka wpuszczanego krok po kroku?

  1. Za pomocą miarki i ołówka wyznacz miejsce, w którym ma zostać zamontowany zamek;
  2. Użyj wiertła o odpowiedniej średnicy, aby wywiercić otwory wzdłuż obrysowanych konturów zamka. Wywiercone otwory połącz za pomocą dłuta i młotka, tworząc prostokątny otwór na zamek. Wyrównaj krawędzie otworu, aby zamek mógł swobodnie się w nim zmieścić;
  3. Umieść nowy zamek wewnątrz drzwi;
  4. Przytwierdź mechanizm, przykręcając śruby mocujące zamek;
  5. Wyznacz otwory na klamkę oraz szyldy i za pomocą odpowiedniego wiertła przygotuj na nie otwory;
  6. Zamontuj klamkę oraz szyldy, przykręcając je śrubami dostarczonymi w zestawie. Upewnij się, że klamka działa płynnie i bez problemów;
  7. Zamontuj element blokujący – blachę zaczepową. Z zamkniętymi drzwiami, zaznacz na futrynie miejsce, w którym zamek będzie się blokował. Wywierć otwory i użyj dłuta, aby przygotować miejsce na blachę zaczepową. Blacha powinna pasować idealnie, bez luzów. Przykręć blachę zaczepową do futryny za pomocą śrub montażowych;
  8. Przetestuj zamek – upewnij się, że działa on w płynny sposób poprzez kilkukrotne otworzenie i zamknięcie zamka.

Dowiedz się również, jak zamontować zamek nawierzchniowy – Jak wykonać montaż zamka nawierzchniowego?

Montaż zamków wpuszczanych – zadanie dla profesjonalistów

Montaż zamka wpuszczanego to proces, który wymaga precyzji i odpowiednich narzędzi. Postępując krok po kroku według powyższych instrukcji, można samodzielnie zamontować zamek, zapewniając sobie bezpieczeństwo i wygodę użytkowania drzwi. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, warto skonsultować się z profesjonalnym ślusarzem, który zapewni fachowy montaż. Ekspertów od wymiany zamków w drzwiach znajdziesz w naszym Pogotowiu zamkowym.

Od wielu lat zajmujemy się wymianą zamków w drzwiach wejściowych i wewnętrznych. Montujemy zamki nawierzchniowe, zamki wpuszczane oraz zamki elektroniczne. W ofercie posiadamy zarówno zamki prostsze zamki na wkładkę bębenkową, jak i zaawansowane technologicznie zamki otwierane za pomocą aplikacji w smartfonie. Każdorazowo dobieramy rozwiązanie do potrzeb klientów oraz miejsca montażu.

Nasi ślusarze doskonale wiedzą, jak założyć zamek wierzchni, zamek wpuszczany, zamek antywłamaniowy i zamek elektroniczny. Wymiana zamka to zadanie, z którym poradzą sobie w sprawny sposób, instalując urządzenie całkowicie bezinwazyjnie. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem ślusarskim, który umożliwia precyzyjne wykonywanie powierzonych nam zadań.

Potrzebujesz skorzystać z pomocy ślusarza w zakresie montażu zamka wpuszczanego? Zadzwoń i zamów usługę: 600-277-499

Call Now Button