Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Jak otworzyć skrzynkę na listy?

Jak otworzyć skrzynkę na listy

Jak otworzyć skrzynkę na listy?

Zagubiony kluczyk do kłódki, garażu, komórki czy skrzynki na listy to częsty problem. Ślusarze w Łodzi często zostają wzywani do podobnych zleceń. Profesjonalny ślusarz bez problemu poradzi sobie z tego typu zadaniem, więc nie czego się obawiać. Skrytki na listy zazwyczaj mają najprostsze modele zamków skrzynkowych, które w swej konstrukcji są dość podstawowe i nie stanowią większej przeszkody dla kogoś, kto posiada doświadczenie i umiejętności ślusarskie w tym zakresie. Niektórzy nawet samemu próbują otworzyć zablokowany zamek w skrzynce pocztowej, choć oczywiście fachowiec zrobi to szybciej i bezpieczniej.

Otwieranie skrzynki na listy bez kluczyka

Jeśli okaże się, że zgubiło się kluczyk do skrzynki pocztowej, można zadzwonić do ślusarza lub ewentualnie samemu spróbować ją otworzyć. Należy jednak pamiętać, że jeśli ktoś podejmuje tego typu próbę, naraża zamek skrzynkowy na definitywne zniszczenie, bo w razie niepowodzenia trzeba go będzie całkowicie wymienić. W niektórych sytuacjach opłaca się jednak spróbować – tym, co jest potrzebne, będzie młotek, płaski śrubokręt i kawałek drutu. Proste modele zamków do skrzynki na listy niekiedy da się otworzyć za pomocą zwykłego śrubokręta i młotka. Chcąc spróbować tego sposobu, wystarczy przycisnąć śrubokręt do zamka w taki sposób, w jaki wkładałoby się kluczyk. Następnie należy lekko uderzać młotkiem w końcówkę śrubokrętu, poruszając nim z wyczuciem, tak by udało się go wcisnąć do środka. Jednocześnie należy próbować przekręcać wkładkę w odpowiednią stronę. Pamiętajmy jednak, że jest to próba siłowa, która może łatwo skończyć się uszkodzeniem wkładki do zamka (część z nich będzie się opierać, a część się podda i ostatecznie uda się otworzyć zamek – ryzyko podejmuje tutaj sam właściciel).

Pomoc profesjonalnych ślusarzy z Łodzi

Trzeba bardzo uważać przy zamkach do euroskrzynki – tutaj nie poleca się samodzielnych machinacji. Jeśli natomiast jest to zwykła, tania kłódka lub prosty zamek skrzynkowy, a ktoś chce koniecznie szybko dostać się do środka, może spróbować tego sposobu. Gdy jednak się nie uda, należy zadzwonić do Pogotowia zamkowego w Łodzi, które oferuje awaryjne otwieranie zamków 7 dni w tygodniu – tel.: … Fachowcy pomogą także w sytuacji, w której zamek się po prostu zablokuje. Zazwyczaj jest to spowodowane jego uszkodzeniem wynikającym ze zniszczenia mechanicznego lub na przykład pojawienia się rdzy. Pogotowie ślusarskie szybko poradzi sobie z takim mechanizmem, oferując sprawną naprawę zamka lub jego wymianę. Kontakt: 600-277-499

Call Now Button