Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Ile trwa wymiana zamka w drzwiach?

Na wymianie zamka w drzwiach może nam zależeć z różnych powodów – zgubienie klucza, awaria urządzenia, chęć zwiększenia bezpieczeństwa czy przeprowadzka do nowego miejsca. Wiele osób decyduje się zamontować nowy zamek samodzielnie, zaś inni powierzają to zadanie w ręce ekspertów. Czas realizacji takich prac zależy od tego, jaki jest rodzaj zamka, doświadczenie osoby montującej zamek oraz zastosowane do tego celu narzędzia.

Czas wymiany zamka w drzwiach – co ma na niego wpływ?

Zepsuty zamek, problemy z jego otwieraniem, zgubienie kluczy, nowi lokatorzy w wynajmowanym mieszkaniu czy zakup domu z rynku wtórnego to tylko niektóre z sytuacji, które powodują, że decydujemy się na wymianę zamków w drzwiach. Tego rodzaju zadanie nie jest proste, w szczególności, jeśli osoba podejmująca się go nie ma odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, przygotowania technicznego oraz nie dysponuje specjalistycznymi narzędziami. Czas wykonania tego rodzaju działania będzie zatem bardzo różny, a wpływ na to ma wiele czynników.

Przede wszystkim znaczenie ma doświadczenie osoby, która zajmuje się demontażem poprzedniego i montażem nowego zamka. Profesjonalna wymiana zamków przez doświadczonego ślusarza przebiegnie znacznie szybciej niż samodzielna wymiana zamka w wykonaniu osoby, która robi to po raz pierwszy. Jest to kluczowy aspekt wpływający na to, ile czasu zajmie wykonanie zadania, choć nie jedyny. Oprócz tego istotne jest to, czy zamek jest prawidłowo dopasowany do miejsca montażu. Warto wybrać odpowiedni zamek biorąc pod uwagę jego wymiary, które powinny pasować do istniejącego otworu w drzwiach. Nie da się także pominąć faktu, iż dysponowanie odpowiednimi narzędziami i materiałami może znacząco skrócić czas potrzebny na wymianę zamka.

Ile trwa wymiana zamka w drzwiach w zależności od jego rodzaju?

Proces wymiany zamka w drzwiach wejściowych jest czasochłonny. Czas trwania tego rodzaju prac jest uzależniony nie tylko od doświadczenia osoby, która podejmuje się zamontowania urządzenia oraz dysponowania przez nią niezbędnym sprzętem ślusarskim, lecz również od samego rodzaju zamka. Proste zamki nawierzchniowe, które montuje się na powierzchni drzwi, mogą zostać zainstalowane nawet w przeciągu 20-40 minut, zaś nieco bardziej skomplikowane zamki wpuszczane, których instalacja wymaga więcej pracy, może trwać 40-60 minut. Jeśli zdecydujemy się na montaż zamków antywłamaniowych, które posiadają wiele punktów ryglowania, musimy liczyć się z czasem wykonania usługi sięgającym nawet do 2 godzin. W cierpliwość należy się także uzbroić, gdy ma zostać zamontowany zamek elektroniczny, wymagający odpowiedniej instalacji i konfiguracji systemu. W tym przypadku montaż zamka może zająć nawet 3 godziny.

Nowy zamek w drzwiach wejściowych – jak zamontować go w sprawny sposób?

Wymiana zamka w drzwiach to proces, który może zająć sporo czasu, w szczególności, gdy podejmuje się go osoba bez odpowiedniego przygotowania technicznego. Aby wymienić zamek w drzwiach warto posiadać przynajmniej minimalną wiedzę na temat działania mechanizmu, a także dysponować specjalnymi narzędziami, które umożliwiają precyzyjna pracę. Samodzielny montaż zamka przez osoby, które się na tym nie znają, może skutkować efektami takimi jak zniszczenie zamka, uszkodzenie drzwi, zarysowanie framugi. W znacznym stopniu spowalnia to prace, a także podnosi koszt wymiany zamka, ponieważ w wielu przypadkach konieczny staje się zakup nowego urządzenia. Jeśli zatem chcesz, aby zamek był zamontowany w sprawny i perfekcyjny sposób, skorzystaj z pomocy ślusarzy z Pogotowia zamkowego!

Montaż zamków w drzwiach – zadanie dla Pogotowia zamkowego

Pogotowie zamkowe to firma, która specjalizuje się w wymianie zamków w drzwiach. Nasi ślusarze zamontują każdy model zamka, niezależnie od tego, czy jest to zamek wpuszczany, zamek nawierzchniowy czy zamek elektroniczny, w sprawny sposób. Każdorazowo upewnią się także, czy zainstalowane urządzenie działa poprawnie – korzystając z naszych usług nie ma mowy o błędach! Zamontowany zamek będzie działać w bezproblemowy sposób, otwierając się i zamykając z łatwością, a jednocześnie stanowiąc skuteczną przeszkodę do sforsowania przez włamywaczy.

Jeśli potrzebujesz wymiany zamka w drzwiach wejściowych lub wewnętrznych, a także innych usług ślusarskich, takich jak naprawa zamka, serwis zamka, dorabianie kluczy, awaryjne otwieranie drzwi mieszkań czy awaryjne otwieranie samochodu, możesz liczyć na naszą pomoc! Jesteśmy dostępni przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu możemy ustalić termin wykonania usługi dopasowując go do preferencji naszych klientów. Jeśli będzie taka potrzeba, zajmiemy się wymianą zamka nawet w weekend!

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty? Dowiedz się, ile kosztuje wymiana zamka, ile czasu trwa oraz jak przebiega, dzwoniąc na naszą infolinię: 600-277-499

Call Now Button