Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Elektroniczne zamki do drzwi i ich możliwości

Nowoczesne technologie wkraczają w każdą strefę życia, w tym również w dziedzinę zamków i zabezpieczeń drzwiowych. Inteligentny zamek elektroniczny, który można obecnie otwierać nie tylko kluczem czy kartą, lecz również za pomocą aplikacji mobilnej, coraz częściej montowany jest nie tylko w obiektach komercyjnych i firmach, lecz również prywatnych domach. Innowacyjne systemy zabezpieczające oferują bowiem szereg możliwości, przez co znacznie przewyższają tradycyjne zamki mechaniczne, zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa, wygody oraz możliwość zdalnej kontroli dostępu.

Zalety elektronicznych zamków do drzwi

Elektroniczne zamki do drzwi od wielu lat znajdują zastosowanie w obiektach o charakterze biznesowym, hotelowym czy handlowym, jednak od niedawna widoczne jest coraz większe zainteresowanie ich montażem również w budynkach mieszkalnych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zamki elektroniczne oznaczają dla użytkowników wiele korzyści.

Przede wszystkim zamek elektroniczny to wygoda użytkowania. Ich instalacja oznacza eliminację potrzeby noszenia kluczy oraz stosowania ich w celu otworzenia i zamknięcia drzwi. Dostęp do danego domu, mieszkania, firmy czy pomieszczenia może być uzyskany za pomocą kodów PIN, karty zbliżeniowej, aplikacji mobilnych, a nawet indywidualnych cech biometrycznych np. odcisku palca. Systemy te są także wyposażone w samoryglujący mechanizm, dzięki czemu automatycznie blokują się po zamknięciu drzwi. Jest to zarówno bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ uniemożliwia dostęp niepowołanym osobom, jak i wygodnym, gdyż nie trzeba się stresować tym, czy na pewno zamknęliśmy drzwi. Co więcej, wiele rodzajów zamków elektronicznych jest wyposażonych w zdalny system kontroli dostępu, co zapewnia opcję otwierania i zamykania drzwi za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Jest to niezwykle przydatne np. w przypadku przybycia niespodziewanych gości czy różnych sytuacji awaryjnych.

Kolejną zaletą elektronicznych zamków do drzwi jest większe bezpieczeństwo niż w przypadku tradycyjnych mechanizmów zamkowych. Automatyczna blokada uruchamiająca się po zamknięciu drzwi eliminuje ryzyko pozostawienia otwartego zamka, a sam mechanizm, dzięki zaawansowanym technologiom, jest trudniejszy do sforsowania przez włamywaczy. Nie ma również ryzyka, że klucz do drzwi wejściowych zostanie zgubiony, szczególnie w przypadku zastosowania technologii takich jak rozpoznanie odcisków palców czy zastosowanie kodu PIN.

W odróżnieniu od klasycznych kluczy, w przypadku zamków elektronicznych nie ma także ryzyka, że dostęp będą miały niepowołane osoby. Co więcej, część inteligentnych zamków do drzwi jest wyposażona w system zdalnej kontroli dostępu, dzięki czemu właściciele mogą dodawać i usuwać użytkowników oraz nadawać im różne godziny dostępu. Jest to szczególnie przydatne w biurach czy wynajmowanych nieruchomościach. Elektroniczne zamki rejestrują także historię wejść, umożliwiając monitorowanie kto i kiedy otwierał drzwi.

Rodzaje elektronicznych zamków do drzwi

Zamki elektroniczne to cała grupa mechanizmów, które są wyposażone w nowoczesne technologie sterujące, umożliwiające ich otwieranie i zamykanie. Niektóre z nich działają online, inne zaś offline. Zamki offline nie są połączone z centralnym systemem i pracują niezależnie od niego. Z kolei zamki offline są połączone z centralą, dzięki czemu możliwe jest zdalne zarządzanie kontrolą dostępu, jak to ma miejsce np. w przypadku pokoi hotelowych.

Dostępne na rynku elektroniczne zamki do drzwi można przede wszystkim sklasyfikować ze względu na sposób ich otwierania. Wyróżnia się:

  1. Zamek szyfrowy (zwany także jako zamek kodowy), który jest otwierany za pomocą wpisania odpowiedniego kodu na klawiaturze zamontowanej na zamku.
  2. Zamek biometryczny – od autoryzacji umożliwiającej dostęp niezbędny jest odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy.
  3. Zamek na karty zbliżeniowe – ich otwieranie jest możliwe za pomocą kart bądź breloków.
  4. Zamek na Bluetooth i Wi-Fi – jest sterowany za pomocą aplikacji mobilnych, często wyposażony możliwość zdalnego zarządzania i monitorowania.

Dlaczego warto zamontować elektroniczny zamek do drzwi?

Innowacyjne rozwiązania wykorzystujące nowoczesne technologie stają się częścią naszej rzeczywistości. Poszukując sposobu na zapewnienie sobie komfortu użytkowania zamka, a także bezpieczeństwa w domu, mieszkaniu, firmie, dobrze jest zapoznać się z możliwościami, jakie zapewniają zamki elektroniczne. To funkcjonalne rozwiązania, które nie tylko doskonale chronią dostęp do danego budynku lub pomieszczenia, lecz także pozwalają zarządzać nim w sposób zdalny. Zyskuje się także natychmiastową informację o wszelkich próbach nieautoryzowanych wejść oraz historię otwierania i zamykania drzwi. Można także raz na zawsze zapomnieć o konieczności zabierania ze sobą kluczy i zastanawianiu się, czy na pewno je ze sobą zabraliśmy.

Elektroniczne zamki do drzwi – gdzie się sprawdzą?

Zamki elektroniczne to nowoczesne, bezpieczne i wygodne rozwiązania, które sprawdzi się w różnorodnych grupach użytkowników. Dzięki zaawansowanym technologiom, integracji z systemami inteligentnego domu oraz możliwości zdalnego zarządzania są one coraz częściej montowane w:

  • biurach i firmach – pozwalają na łatwe nadawanie dostępu pracownikom, zarządzanie i monitorowanie czasu ich pracy, a także zapewniają zwiększone bezpieczeństwo przechowywania danych oraz ważnych przedmiotów;
  • hotelach i obiektach wynajmowanych krótkoterminowo – zamki elektroniczne na kartę zbliżeniową oraz zamki szyfrowe są powszechnie stosowane w hotelarstwie ze względu na łatwe nadawanie dostępu gościom;
  • domach prywatnych – gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie komfort użytkowania zamków;
  • innych miejscach, w których istotny jest wysoki poziom zabezpieczenia, łatwe nadawanie i zarządzanie dostępem oraz monitorowanie otwierania drzwi.

Jakie są funkcje elektronicznych zamków do drzwi?

W zależności od wybranego modelu elektronicznego zamka do drzwi może on być wyposażony w różnorodne funkcje. Wybierając zamek elektroniczny warto przede wszystkim zastanowić się, w jaki sposób chcemy otwierać drzwi – czy ma to się odbywać za pomocą kodu, przy zastosowaniu karty zbliżeniowej, rozpoznawania odcisków palców czy zastosowaniu aplikacji mobilnej. Wszystkie te rozwiązania umożliwiają łatwe nadawanie i odbieranie dostępu, a wybór powinien uwzględniać indywidualne oczekiwania oraz komfort użytkowania.

Kolejnym ważną funkcją jest zdalne zarządzanie dostępem. Warto dowiedzieć się, czy dane urządzenie umożliwia przyznawanie dostępu w sposób zdalny, a także czy możliwe jest otwieranie drzwi z każdego miejsca na świecie np. za pomocą aplikacji mobilnej. Funkcją, w jaką dodatkowo mogą być wyposażone zamki elektroniczne jest monitorowanie wejść i wyjść, a także powiadamianie o próbach nieautoryzowanego dostępu.

Montaż inteligentnego zamka do drzwi wejściowych

Zamki elektroniczne to rozwiązanie uniwersalne, które można zamontować niemal w każdych drzwiach. Ich instalacja nie wymaga wiercenia, a także tworzenia nieestetycznego okablowania na ścianach. Wszystkie połączenia między elementami systemu odbywają się w bezprzewodowy sposób, a urządzenia w większości przypadków są zasilane na baterie. Dzięki temu nie ma powodów do niepokoju, że w razie przerwy w dostawie prądu włamywacz będzie mógł z łatwością otworzyć drzwi.

Montaż zamków elektronicznych najlepiej jest powierzyć specjalistom z dobrej firmy ślusarskiej, takiej jak Pogotowie zamkowe. Od wielu lat montujemy zamki elektroniczne w różnego rodzaju obiektach, takich jak hotele, centra handlowe, instytucje państwowe, biura, magazyny, a także w domach prywatnych i mieszkaniach. Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru rozwiązania dopasowanego do potrzeb klienta, sprawną instalację systemu, a także gwarantujemy niezawodne działanie urządzenia. W naszej ofercie znajdują się elektroniczne zamki otwierane za pomocą kodów, kart zbliżeniowych, odcisków palców, jak i aplikacji mobilnych. Zapraszamy do kontaktu: 600-277-499

Call Now Button