Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Dodatkowe zabezpieczenia drzwi i zamków – jak zwiększyć bezpieczeństwo swojego domu?

Chcąc zabezpieczyć drzwi przed włamaniem, warto zainwestować w różne rozwiązania, które utrudniają ich sforsowanie złodziejom i zwiększają poziom bezpieczeństwa domu. W poniższym artykule przedstawiamy różne opcje dodatkowych zabezpieczeń drzwi, które można zastosować w tym celu.

Jak zabezpieczyć drzwi wejściowe przed włamaniem?

Zabezpieczenie drzwi wejściowych przed włamaniem jest inwestycją w bezpieczeństwo domowników i ochronę posiadanego mienia. Jest to proces, który uwzględnia zastosowanie wielu różnych zabezpieczeń, dzięki którym drzwi stają się przeszkodą nie do pokonania przez włamywaczy. Warto zainwestować w rozwiązania takie jak:

Solidne drzwi antywłamaniowe

Jednym z podstawowych sposobów na zabezpieczenie domu przed włamaniem jest zamontowanie drzwi antywłamaniowych, które posiadają wysoką klasę odporności. Dobre drzwi antywłamaniowe będą odporne na próby włamania, skutecznie chroniąc dostęp do domu, mieszkania czy firmy. Ważne jest jednak, aby były one również wyposażone w solidny, wytrzymały zamek antywłamaniowy.

Wielopunktowe zamki antywłamaniowe

Same drzwi antywłamaniowe nie wystarczą do zapewnienia skutecznej ochrony przed włamaniem. Równie ważną rolę pełni zamek antywłamaniowy, który powinien być wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów takich jak np. stal hartowana. Najlepszym wyborem jest zamek wpuszczany wielopunktowy, który rygluje drzwi w kilku miejscach jednocześnie, zazwyczaj na całej długości skrzydła drzwiowego. Dzięki niemu drzwi są trudniejsze do sforsowania.

Nowoczesny zamek elektroniczny

Coraz więcej osób, które chcą skutecznie zabezpieczyć drzwi przed włamaniem, decyduje się na montaż zamka elektronicznego. Rozwiązanie to jest uznawane za niezwykle bezpieczne, ponieważ nie stwarza ryzyka zgubienia kluczy, a zamek rygluje się automatycznie po zamknięciu drzwi. Zamki elektroniczne są także cenione ze względu na dodatkowe funkcjonalności, w jakie są wyposażone np. system informowania o podejrzanych zdarzeniach, tym samym dodatkowo zwiększając bezpieczeństwo.

Dodatkowy zamek nawierzchniowy

Sposobem na zapewnienie ochrony w domu, mieszkaniu lub firmie jest montaż zamka nawierzchniowego. Zamontowany na wewnętrznej stronie drzwi utrudnia ich sforsowanie. To doskonała metoda na dodatkowe zabezpieczenie, która nie wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów inwestycji.

Systemy alarmowe i monitoring

Istotnym elementem zabezpieczenia drzwi jest zainstalowanie systemu alarmów, które można zamontować przy drzwiach wejściowych. Będą one reagowały na wszelkie niepożądane próby otworzenia drzwi przez niepowołane osoby, uruchamiając przy tym sygnał dźwiękowy, a także wysyłając powiadomienia do właściciela i/lub agencji ochroniarskiej.

Oprócz systemu alarmowego można także zdecydować się na zainstalowanie obok drzwi kamery monitoringu, która umożliwi stałą obserwację drzwi i rejestrację wydarzeń, jakie odbywają się w ich obrębie.

Inne zabezpieczenia

Drzwi można także wyposażyć w różne inne rozwiązania, które służą dodatkowemu zabezpieczeniu przed włamaniem. Umożliwiają to akcesoria takie jak rygiel antywłamaniowy, czyli mechanizm blokujący montowany w dolnej lub górnej części drzwi, a także bolce antywyważeniowe, które instaluje się na krawędziach drzwi i ościeżnicy. Inwestycja w tego rodzaju produkty sprawia, że wyważenie drzwi staje się znacznie trudniejsze.

Montaż wysokiej jakości zamków i zabezpieczeń przez profesjonalistów

Dodatkowe zabezpieczenia drzwi to inwestycja w bezpieczeństwo domu i ochronę jego mieszkańców. Wybierając rozwiązania, które zostały omówione powyżej, można znacząco utrudnić zadanie złodziejom, którzy chcą dostać się do naszego lokum. Jednak znaczenie ma nie tylko zakup wysokiej jakości modeli drzwi antywłamaniowych, zamków oraz innych produktów zabezpieczających, lecz również sposób ich montażu. Powinny zostać one zamontowane przez specjalistów, którzy zainstalują je w prawidłowy sposób. W przypadku nienależycie zrealizowanych zadań, włamywacze będą mieli ułatwione zadanie, ponieważ zamek i inne elementy zabezpieczające nie będą stawiać stosownego oporu.

Nasza firma – Pogotowie zamkowe Łódź od ponad 30 lat zajmuje się montażem zamków w drzwiach wejściowych. Specjalizujemy się w zamkach różnego typu. Montujemy zarówno zamki antywłamaniowe wielopunktowe, jak i zamki nawierzchniowe oraz zamki elektroniczne. Wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu prac montażowych, a także stałe doszkalanie w trakcie branżowych warsztatów oraz dysponowanie nowoczesnymi narzędziami ślusarskimi to gwarancja pewności, że wybrany zamek zostanie zamontowany tak, aby pełnić swoją zabezpieczającą rolę na 100%.

Zamów montaż zamków, dzwoniąc pod numer: 600-277-499

Regularna konserwacja zamków – dlaczego ma znaczenie?

Na koniec warto także wspomnieć, że oprócz profesjonalnego montażu ogromne znaczenie ma także regularna konserwacja zamków. Sprawnie działający zamek to bowiem nie tylko wygoda jego użytkowania i mniejsze ryzyko nieprzyjemnej niespodzianki, jaką jest awaria urządzenia, lecz także skuteczna ochrona. Zamki, które są systematycznie serwisowane, zachowują swoje właściwości ochronne na dłużej, a ich pokonanie będzie trudniejsze. Serwis zamków zleć specjalistom z Pogotowia zamkowego – ocenią oni stan zamka i dokonają niezbędnych napraw. Skontaktuj się z nami: 600-277-499

Call Now Button