Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Dlaczego warto wymienić zamek w drzwiach na nowy zaraz po wprowadzeniu do nowego domu?

Dlaczego warto wymienić zamek w drzwiach na nowy zaraz po wprowadzeniu do nowego domu

Jak zabezpieczyć nowy dom? Zamki do drzwi to podstawa

Wprowadzając się do nowego domu lub mieszkania, zazwyczaj od razu dostaje się do niego klucze. Niewiele osób w ogóle bierze pod uwagę fakt, że w takiej sytuacji, pierwsze, co należy zrobić, to wymiana zamka na nowy, inny model. Na wstępie warto zaznaczyć, że dotyczy to zarówno domów z rynku wtórnego, które siłą rzeczy były użytkowane przez innych właścicieli, jak i w równej mierze domów kupionych od dewelopera. Niestety w obydwu przypadkach bardzo prawdopodobne jest, że osoby postronne dysponują kluczami do danego domu, pasującymi do starych zamków do drzwi. Tym samym zawsze istnieje ryzyko, że ktoś niepowołany może wejść do nowo kupionego mieszkania, bez zaproszenia i na dodatek pod nieobecność właścicieli.

Dlaczego wymiana zamków jest niezbędna?

Pozostawienie sytuacji samej sobie może okazać się bardzo niebezpieczne – poprzednie zamki do drzwi, nawet pomimo solidnego wyglądu, mogą okazać się bardzo zgubne. W przypadku rynku wtórnego poprzedni właściciele lub osoby wynajmujące dom mogą zachować zapasową parę kluczy – celowo lub nawet czasem nieświadomie. Niestety może on posłużyć do dostania się do domu i dokonania włamania praktycznie bez żadnych śladów. Ślusarze z Pogotowia zamkowego w Łodzi mówią, że to samo dotyczy mieszkań z rynku pierwotnego i zamontowanych w nich zamków w drzwiach wejściowych. W takich sytuacjach bardzo wiele osób ma dostęp do kluczy podczas wykańczania wnętrza i pierwotnych prac budowlanych. Sprawia to, że na wielu etapach może pojawić się ktoś nieuczciwy, kto dorobi klucze zapasowe do zamków zewnętrznych lub przywłaszczy te istniejące nawet poza wiedzą samego dewelopera. Nie warto ryzykować i lepiej od razu umówić się ze ślusarzem na wymianę zamka. Jest to o tyle istotne, że jeśli dojdzie do włamania z użyciem klucza, to nawet nie będzie na to żadnych dowodów. Brak forsowania drzwi oraz jakichkolwiek śladów sprawi, że może powstać problem podczas zgłaszania sprawy na policję, a także w momencie próby odzyskania pieniędzy od ubezpieczyciela.

Nowy zamek do drzwi – jak wymienić?

Wymiana zamka nie jest problematyczna, a często wystarczy nawet sama wymiana wkładki. Profesjonalny ślusarz poradzi sobie z tym błyskawicznie, a wybierając dostępne 7 dni w tygodniu usługi ślusarskie w Łodzi można załatwić sprawę niemal od ręki. Warto pamiętać, że wymiana zamków to kwestia nie tylko ochrony mienia, ale także zadbania o bezpieczeństwo domowników, co powinno być sprawą najistotniejszą. Koszt nowego zamka do drzwi to kwota rzędu stu kilkudziesięciu lub dwustu i więcej złotych, o ile mowa o całym mechanizmie renomowanego producenta zamków. Jest to więc kwota, którą warto wydać na zabezpieczenie całego domu lub mieszkania. Chcąc szybko wymienić zamki na nowe, można skorzystać z usług świadczonych przez Pogotowie ślusarskie z Łodzi, w którym oferuje bardzo korzystne terminy montażu i wymiany zamków. Zadzwoń i poznaj wszystkie usługi ślusarskie, jakie realizują nasi fachowcy: 600-277-499

Call Now Button