Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski - 24 h / dobę
Zadzwoń! 600-277-499

Co zrobić, gdy nie możemy otworzyć drzwi do mieszkania?

Jeśli nie możesz otworzyć drzwi wejściowych do swojego mieszkania, z całą pewnością wraz ze stresem i frustracją pojawia się potrzeba znalezienia skutecznego rozwiązania. Nerwy nie są dobrym doradcą, dlatego warto dokładnie przemyśleć sposób na to, aby otworzyć zablokowany zamek. Co można zrobić, gdy spotka nas problem związany z awarią zamka w drzwiach wejściowych?

W jaki sposób otworzyć zatrzaśnięte drzwi?

Brak możliwości otworzenia drzwi do mieszkania może stanowić efekt wielu różnych zdarzeń. Zazwyczaj jest to wynik awarii zamka, do której może dojść na skutek zużycia mechanizmu zamkowego lub jego uszkodzenia poprzez nieprawidłowe, siłowe otwieranie bądź próbę włamania. Czasem nie da się także otworzyć drzwi do mieszkania ze względu na zgubienie klucza bądź jego kradzież, a także w efekcie złamania klucza wewnątrz zamka. Niekiedy urządzenie jest także niemożliwe do otwarcia ze względu na znajdujące się w mechanizmie zanieczyszczenia. Są to najczęstsze, choć nie jedyne powody, które sprawiają, że właściciele mieszkania mają spory problem z dostaniem się do swojego lokum. Na ich skutek pojawia się zazwyczaj nerwowe poszukiwanie skutecznego rozwiązania. Pomocy wiele osób poszukuje w Internecie, gdzie aż robi się od pomysłów na to, jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi do własnego domu. Czy warto jednak z nich korzystać?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że otwieranie zamka przy zastosowaniu narzędzi, które nie są do tego przeznaczone, może prowadzić do uszkodzenia drzwi, zarysowań framugi czy pogłębienia uszkodzenia mechanizmu zamkowego. Wyważanie drzwi wejściowych powinno być traktowane jako ostateczność na wypadek różnych sytuacji, które wymagają natychmiastowej reakcji np. w razie istnienia zagrożenia życia i zdrowia osoby znajdującej się wewnątrz danego mieszkania. Nie warto także korzystać z pomocy pierwszego lepszego fachowca, który nie dysponuje odpowiednim sprzętem do wykonania tak skomplikowanej usługi, jaką jest awaryjne otwieranie zamków. Zdecydowanie lepiej jest wezwać na pomoc profesjonalne Pogotowie zamkowe, w którym pracują doświadczeni ślusarze posiadający wprawę, umiejętności, wiedzę oraz profesjonalny sprzęt do to, aby otworzyć zablokowane drzwi w całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny sposób.

Profesjonalna pomoc Pogotowia zamkowego

Awaria zamka w drzwiach wejściowych czy zgubienie klucza to sytuacje, które wymagają znalezienia rozwiązania przywracającego dostęp do mieszkania. Odpowiedzią na tego rodzaju problemy jest awaryjne otwieranie zamków – usługa ślusarska, która znajduje się w ofercie Pogotowia zamkowego Łódź 24h. Jest ona realizowana przez profesjonalnych, wykwalifikowanych ślusarzy dysponujących specjalistycznymi narzędziami, dzięki czemu przebiega w sposób całkowicie bezinwazyjny. Po interwencji ślusarza nie pozostają najmniejsze ślady.

Jeśli masz problem z zablokowanym zamkiem w drzwiach i potrzebujesz szybkiej pomocy w tym zakresie, skorzystaj z pomocy Pogotowia ślusarskiego. Dyżur pełnimy przez 7 dni w tygodniu, w także w niedziele oraz święta, a do każdego zlecenia staramy się przyjechać niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia. Otworzymy drzwi zewnętrzne w całkowicie bezpieczny sposób. Skontaktuj się z nami: 600-277-499

Awaryjne otwieranie mieszkania a wymiana zamka

W sytuacji, w której pojawia się problem z otwarciem zamka ze względu na jego awarię czy zgubienie klucza, oprócz awaryjnego otwierania drzwi warto pomyśleć również o tym, aby przywrócić bezpieczeństwo w mieszkaniu. Niesprawnie działający mechanizm zamkowy nie będzie bowiem wystarczająco zabezpieczał dostępu do danego lokum, a jego sforsowanie przez nieupoważnione osoby nie będzie stanowiło problemu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zgubienia klucza – może on trafić w niepowołane ręce, a tym samym stanowić zagrożenie. Z tego powodu w każdej z wymienionych sytuacji ślusarz z Pogotowia zamkowego zaproponuje rozwiązanie, jakim jest naprawa lub wymiana zamka na nowy. Sposób na to, aby przywrócić bezpieczeństwo zależny jest okoliczności, jednak każdorazowo nasz fachowiec dołoży starań, aby nie pozostawić klienta w niepewnej sytuacji.

Call Now Button